46
14.02.2022, 11:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Pierwszy zwiastun serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” Amazona

Zobaczyliśmy barwne lokacje oraz garść postaci, zarówno znanych fanom twórczości Tolkiena, jak i całkowicie nowych.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Minął już prawie miesiąc od pierwszego teasera serialu osadzonego w Śródziemiu, z kolei w zeszłym tygodniu Amazon opublikował wybrane fotosy z nadchodzącej superprodukcji. Tym razem w trakcie tegorocznego Super Bowl (finałowego meczu Narodowej Ligi Futbolowej) korporacja zaprezentowała krótki zwiastun pierwszego sezonu.

Trailer nie zdradza zbyt wiele, ale na przedstawionych urywkach możemy zobaczyć różnorodne lokacje – w tym potężne miasto ludzi (być może Númenor) czy też niezidentyfikowany kraj elfów, mogący być słynnym Lothlórien. Oprócz kanonicznych Elronda i Galadrieli na ekranie zobaczyliśmy także całkowicie nowe postacie – Disę i Durina IV, czyli krasnoludzkich księżniczkę i księcia, a także elfiego wojownika Arondira.

Akcja „Rings of Power rozgrywka się w trakcie Drugiej Ery, stulecia przed zatonięciem cywilizacji Númenoru i wojną Ostatniego Sojuszu Elfów i Ludzi z rosnącym w siłę Sauronem. Wśród materiałów źródłowych twórcy serialu wymieniają słynny „Silmarillion” – ale dopiero po premierze przekonamy się, jak ścisła była ta inspiracja.

Tymczasem nie można zapomnieć o Lord of The Rings: Gollum, nadchodzącej grze ze świata Władcy Pierścieni. Produkcja Daedalic Entertainment opowie całkowicie nową historię z perspektywy dawnego Sméagola, a mamy w nią zagrać jeszcze w tym roku.

Serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” zadebiutuje 2 września 2022 na Amazon Prime. W rolach głównych zobaczymy m.in. Roberta Aramayo, Morfydd Clark i Markellę Kavenagh.

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8
Brak okładki
The Lord of the Rings: Gollum
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
Daedalic Entertainment
The Lord of the Rings: Gollum

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane