10.08.2022, 07:15Lektura na 2 minuty

„Sonic 3: Szybki jak błyskawica”: Poznaliśmy datę premiery

Sonic zmierzy się trzecim filmem o swoich przygodach w bezpośrednim starciu z innym kasowym hitem.


Jakub „rajmund” Gańko

Zalew ekranizacji gier trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miał zostać zatrzymany. Jednym z największych hitów ostatnich miesięcy w tej kategorii była druga część filmu „Sonic: Szybki jak błyskawica”, czyli wielkoekranowej adaptacji przygód słynnej maskotki Segi.

Drugi kinowy Sonic mógł się pochwalić najlepszym otwarciem w historii adaptacji gier wideo, a wkrótce potem stał się najlepiej zarabiającym filmem w USA na podstawie gry, do tego oba rekordy ustanowiła wcześniej część pierwsza, więc ogłoszenie kolejnego sequela było kwestią czasu.

Ta kwestia została właśnie rozwiązana. Paramount Pictures przedstawiło plany, wedle których „Sonic 3: Szybki jak błyskawica” trafi do kin 20 grudnia 2024 roku.

Oznacza to, że zmierzy się w pojedynku na sprzedaż biletów z innym gigantem, a mianowicie trzecim „Avatarem” w reżyserii Jamesa Camerona, którego premierę zaplanowano na dokładnie ten sam dzień. Oczywiście do starcia dojdzie, o ile żaden z filmów nie zostanie wcześniej opóźniony, a żyjemy w na tyle ciekawych czasach, że nikogo nie powinno zdziwić, jeśli do tego dojdzie.

Pierwszy film o Sonicu trafił do kin w styczniu 2020 roku i zarobił prawie 320 mln dolarów. Wydanemu w marcu tego roku sequelowi udało się przebić 400 mln dolarów. Oprócz części trzeciej w produkcji znajduje się też obecnie spin-off poświęcony Knucklesowi oraz serial Netfliksa, który ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów947

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane