2
10.05.2022, 07:30Lektura na 2 minuty

„Star Wars: Ahsoka” – Ruszyły zdjęcia do serialu

Oficjalnie rozpoczęła się produkcja kolejnego serialu w świecie Star Wars. Ahsokę Tano zagra niezmiennie Rosario Dawson.


Jakub „rajmund” Gańko

Po sukcesie seriali „The Mandalorian” i „Księga Boby Fetta” Disney aktywnie rozwija kolejne produkcje osadzone w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Jeszcze w maju obejrzymy serialowego „Obi-Wana Kenobiego”, a planów na następne seriale jest tyle, że mogą się w nich pogubić nawet najbardziej zapaleni fani świata wykreowanego przez George'a Lucasa – dlatego polecam nasz przewodnik po nadchodzących grach i serialach spod znaku Star Wars.

W następnej kolejności obejrzymy pewnie „Andora” (plotki mówią o premierze w sierpniu), ale możemy już zacząć wypatrywać też serialu o padawance Anakina Skywalkera, Ahsoce Tano. Postać, która została wprowadzona w filmie „Wojny klonów”, a następnie oglądaliśmy ją w serialu animowanym pod tym samym tytułem, pojawiła się po raz pierwszy w aktorskiej wersji w drugim sezonie „The Mandalorian”. W jej rolę wcieliła się Rosario Dawson, którą znamy m.in. z ról w „Sin City” czy drugiej części „Sprzedawców” Kevina Smitha.

O rozpoczęciu prac na planie poinformował oficjalny profil Star Wars na Twitterze:

Warto zwrócić uwagę na kapelusz, który znajduje się na krześle ze zdjęcia. Fani gwiezdnej sagi powinni od razu skojarzyć go z osobą Dave'a Filoniego, twórcy wspomnianych „Wojen klonów”, który działa także przy ostatnich aktorskich produkcjach Disneya osadzonych w tym uniwersum. W przypadku „Ahsoki” ma pełnić rolę scenarzysty i producenta, a być może także reżysera niektórych odcinków.

W serialu ma się pojawić ponownie Hayden Christensen (którego zobaczymy także w „Obi-Wanie Kenobim”), a także Mary Elizabeth Winstead i Ivanna Sakhno – nie wiemy jeszcze, jakie role im przypadną. Jeśli chodzi o znane postaci, to w serialu mają powrócić Ezra Bridger oraz Wielki Admirał Thrawn*, których oglądaliśmy w animowanych „Rebeliantach”. Data premiery pozostaje na razie tajemnicą.

* Thrawna oczywiście poznaliśmy wpierw w książkach Timothy'ego Zahna, ale nie czas i miejsce, by się o nich rozpisywać.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów563

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane