2
19.01.2022, 10:02Lektura na 2 minuty

„Uncharted”: Znamy obsadę polskiego dubbingu

Gdyby to ode mnie zależało, Jarosław Boberek ponownie wcieliłby się w Nathana Drake'a. Byłoby śmieszniej.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Filmowa wariacja na temat przygód Nathana – tu: młodego, jak na początku Oszustwa Drake’a – nie doczekała się całkowicie ciepłego przyjęcia, ale przyznam szczerze, że im bliżej premiery, tym milej patrzę na adaptację. Co prawda, wymagało to masy czasu, cierpliwości i odrzucenia myśli, że prawdziwe „Uncharted” toto nie jest i nigdy takie nie powstanie (bo i po co), jednak obecnie powstaje niewiele czyściutkiego kina przygodowego o nie do końca czystym poszukiwaniu skarbów. Sully z wąsem czy bez, wiem, że jakaś frajda będzie.

Różnie bywało ze zlecaniem dubbingu przez polski oddział United International Pictures, toteż nasza lokalizacja tego filmu nie była do końca pewna. A tu proszę, niedawno opublikowano w sieci obsadę polskiej wersji językowej. Ku (nie)zaskoczeniu niektórych fanów 25-letni Tom Holland nie przemówi głosem 58-letniego Jarosława Boberka, a 50-letni Mark Wahlberg – głosem świętej pamięci Andrzeja Blumenfelda.

W Nathana wcieli się Jakub Gawlik, dubbingujący już hollandowego Spider-Mana w filmach Marvel Cinematic Universe. Sully’ego zagra Jacek Kopczyński; podkładający głos pod Walhberga w czwartej i piątej części serii „Transformers”. (Gracze mogą go kojarzyć przede wszystkim z roli Lorda Hagena w Gothicu 2 czy Raymana w Hoodlum Havoc). Antonio Banderas zaś zyska głos Roberta Jarocińskiego (Tommy w obu odsłonach The Last of Us), nie – jak mogłoby się zdawać – Wojciecha Malajkata ze „Shreków”.

Poniżej prezentujemy całą obsadę:

Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Marek Robaczewski
Tekst polski: Alicja Roethel
Dźwięk i montaż: Łukasz Fober
Kierownictwo produkcji: Dorota Nyczek

Wystąpili:
Jakub Gawlik – Nathan Drake
Jacek Kopczyński – Victor „Sully” Sullivan
Martyna Szymańska – Chloe Frazer
Ewa Prus – Braddock
Robert Jarociński – Santiago Moncada
Kamil Pruban – Aukcjoner
Zbigniew Konopka – Szkot
Paweł Szymański – Młody Nathan Drake

W pozostałych rolach:
Piotr Bąk, Bartosz Bednarski, Maksymilian Bogumił, Bożena Furczyk, Krzysztof Grabowski, Magdalena Herman-Urbańska, Mateusz Kwiecień, Paulina Łaba-Torres, Mateusz Narloch, Marek Robaczewski, Anna Sroka-Hryń, Wojciech Stolorz, Mikołaj Śliwa, Janusz Wituch, Anna Wodzyńska.

„Uncharted” pojawi się w polskich kinach już 11 lutego.

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję rzeczy na kanale swoim, na CD-Actionowym z kolei rosomaczę, no i czasem potłumaczę (w którą stronę dotrzeć do wielickiej Kopalni Soli). Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów116

Obserwujących10

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane