11
22.06.2022, 08:00Lektura na 2 minuty
Galeria

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”: Twórcy zaprezentowali wygląd orków

IGN opublikował kilka kadrów z serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”. Przedstawiają one nowe oblicze orków. Twórcy przyznają, że do ich stworzenia użyli praktycznych efektów specjalnych.

Serwis IGN opublikował pierwsze zdjęcia orków wraz z wywiadem z szefem działu efektów specjalnych i protetyki, Jamiem Wilsonem oraz producentem wykonawczym Lindseyem Weberem. Weber wyjaśnił, jak doszli do ostatecznego kształtu orków.


Spędziliśmy dużo czasu na rozmowach o tym, co to znaczy być orkiem w Drugiej Erze. Wydawało nam się, że ich wygląd będzie inny, że będą częścią bardziej dzikiego, surowego Śródziemia. Kiedy ich poznajemy, nie są jeszcze zorganizowani w armie, są bardziej rozproszeni i padlinożerni. Jest to więc po prostu inny okres w ich historii.


Lindsey Weber

Duet zapewnił fanów, że w serialu zastosowano bardziej praktyczne podejście do kreowania orków. Efekty komputerowe były wykorzystywane tylko do drobnych poprawek w protetyce podczas scen akcji lub do pokazania tak licznej grupy orków, że niemożliwe byłoby zrealizowanie takiej sceny w praktyce.


Od samego początku zdecydowaliśmy, że postaramy się o autentyczność. Dlatego staraliśmy się używać prawdziwych rekwizytów i wszystkiego, co z nimi związane, a także zminimalizować efekty komputerowe. Ludzkie oko jest coraz bardziej wprawione i przy dużym udziale VFX zaczyna to irytować widza.


Jamie Wilson

Być może największą rewelacją Webera na temat orków w „Pierścieniach Władzy” jest to, że widzowie po raz pierwszy zobaczą orków płci żeńskiej. Producent wykonawczy nie chce zdradzić więcej informacji.

IGN
IGN

Akcja „Pierścieni Władzy” rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Serial będzie śledził losy znanych z literatury i zupełnie nowych bohaterów, którzy zmierzą się z długo oczekiwanym odrodzeniem zła w Śródziemiu. Pojawił już się pierwszy zwiastun produkcji.

Na pierwszych opublikowanych w internecie zdjęciach mogliśmy zobaczyć znanych z „Władcy Pierścieni” Galadrielę i Elronda. W opowieści znajdzie się również miejsce dla nieznanych wcześniej postaci, jak krasnoludzkiej księżniczki Disy lub elfa Arondira.

Oczekuje się, że serial będzie obecny na scenie Hali H podczas Comic-Conu w lipcu. Podczas panelu przedstawiona zostanie obsada serialu, a także „nowe i legendarne” postacie, które zamieszkają w Drugiej Erze Śródziemia.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów81

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane