2
9.05.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

„Władca pierścieni” z nowymi filmami w 2026 roku. Peter Jackson na pokładzie [AKTUALIZACJA]

Rzecz jasna, na tym w zasadzie kończą się konkrety.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Wydawałoby się, że po mordędze, jaką była produkcja trylogii o Bilbo Bagginsie, Peter Jackson daruje sobie kolejne wycieczki do Śródziemia. Cytując klasyka, „nic bardziej mylnego” – oscarowy reżyser, razem ze swoimi wieloletnimi partnerkami Fran Walsh oraz Philippą Boyens, ma być „zaangażowany w każdy etap procesu” tworzenia nowych filmów o dacie premiery zaplanowanej na 2026 rok. Nie wiadomo, czy ograniczą się do stanowisk producentów, czy może siądą za kamerą. Wytwórnia współpracuje z Embracer Group, które w sierpniu 2022 przejęło Middle-earth Enterprises posiadające prawa do książek.

Już od zeszłego roku wiemy o tym, iż Warner planuje kolejne filmy osadzone w tym uniwersum – wiadomo na razie o jednym tytule, animowanym „War of the Rohirrim” w reżyserii Kenjiego Kamiyamy („Ghost in the Shell: Stand Alone Complex”), które ma wyjść 13 grudnia tego roku. Akcja rozgrywa się 261 lat przed trylogią „Władcy”, w obsadzie zaś znajdują się Brian Cox w roli króla Rohanu oraz Miranda Otto powracająca do roli Éowyn.

Informację przekazał sam David Zaslav, szef Warner Bros. Discovery, a wiadomość potwierdziły już takie publikacje jak Variety czy The Hollywood Reporter, zatem nie ma mowy o fanowskiej plotce. Prezes darował sobie szczegóły; stwierdził tylko, iż scenariusze kolejnych odsłon „są na wczesnym etapie produkcji”, filmy „zgłębią nieopowiedziane jeszcze historie”, a „»Władca pierścieni« jest jedną z najbardziej udanych i szanowanych marek na świecie, która oferuje znaczącą okazję dla [ich] kinowego biznesu”. Na konkrety musimy poczekać.

Przypomnijmy, że w międzyczasie Amazon rozwija własną interpretację dzieła Tolkiena. Okres zdjęciowy drugiego sezonu „Pierścieni władzy” zakończył się już w czerwcu 2023 roku i kto wie, może i ta wersja doczeka się jakichś spin-offów.


Aktualizacja

Pierwszym z zaplanowanych na 2026 filmów będzie „The Hunt for Gollum”, w którym dowiemy się więcej na temat kultowej postaci z uniwersum „Władcy Pierścieni”. Producentem obrazu będzie Peter Jackson, a reżyserem oraz odtwórcą roli Golluma – Andy Serkis. Miejmy nadzieję, że wyjdzie lepiej niż gra...


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów307

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze