13.07.2022, 11:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Youtuber stworzył rzeźbę Dartha Vadera z uszkodzonym hełmem

Steven Richter stworzył rzeźbę Haydena Christensena jako Anakina Skywalkera/Dartha Vadera w wersji, w jakiej bohater pojawił się w serialu „Star Wars: Rebels”.


Michał „Perzi” Perzanowski

UWAGA, SPOILERY!

Ujęcie Dartha Vadera z uszkodzonym hełmem i widoczną częścią twarzy jest ostatnio popularnym motywem. Za sprawą serialu „Obi-Wan Kenobi” wizerunek czarnego charakteru utkwił w popkulturowej świadomości. Swoją drogą, był to jeden z najlepszych elementów produkcji Disneya, którą zrecenzował Smuggler.

Znany youtube’owy rzeźbiarz stworzył figurę Vadera bez części swojej maski. Ukazane są w niej demoniczne oczy ogarniętego ciemną stroną Mocy Anakina Skywalkera. Ujęcie pochodzi jednak nie z „Kenobiego”, a z serialu „Star Wars: Rebels”.

W odcinku „Zmierzch ucznia”, który jest finałem drugiego sezonu animowanego serialu, doszło do pojedynku Vadera z jego byłą uczennicą, Ahsoką Tano.

Padawanka rozwinęła swoje umiejętności od czasów „Wojen Klonów” i zaskoczyła dawnego mistrza wygranym pojedynkiem na miecze świetlne. Wytrąciła Vaderowi ostrze z rąk i uszkodziła jego hełm. Ze zniszczoną prawą połową swojej maski Anakin ludzkim głosem wywołuje imię Ahsoki. Pod zwęglonym hełmem i pokrytą bliznami twarzą, Tano widzi swojego byłego mistrza.

Twórca przeprowadził cały proces bardzo dokładnie. Aby realistycznie odwzorować część twarzy Anakina Skywalkera, wyrzeźbił ją całą, a następnie umieścił ją w specjalnie do tego stworzonym hełmie!

Pod filmem pojawiła się cała masa pozytywnych komentarzy.

- To zdecydowanie jedna z Twoich najlepszych rzeźb! Te filmy są zawsze tak satysfakcjonujące! Wspaniale jest widzieć, jak te piękne popiersia powstają. Jesteś tak niedoceniany. Mam nadzieję, że wkrótce osiągniesz 2 miliony wyświetleń. Trzymaj się wspaniałej pracy!

- Nadszedł ten czas w miesiącu, dzieci, aby zebrać się i zobaczyć, jak Steven tworzy kolejne arcydzieło.

- To było niesamowite do oglądania! Ilość szczegółów, które włożyłeś w jego blizny i zbroję, jest nie do opisania!

A jeśli chcecie poprawić sobie humor po średnim serialu o Obi-Wanie, to fan zmontował cały sezon w dwugodzinny film.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów168

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane