18.11.2022, 06:00Lektura na 2 minuty
Wideo

„Zwierzogród” o żywiołach. Pixar pokazuje nowy film: „Elemental”

...to znaczy – wiedzieliśmy już o nim pewien czas, za to mamy zwiastun. I nie chcemy oceniać dzieła Pixara po okładce, ale...


Stanisław „Wokulski” Falenta

O istnieniu „Elemental” (po polsku „Między nami żywiołami”) wiemy już od maja. Wtedy to studio Pixar ujawniło, że pracuje nad nową animacją. Temat? Przyjaźń ognia i wody – dosłownie, w formie zantropomorfizowanej. Czy widzieliśmy już te motywy wiele razy? Tak. Ale może warto przed oceną poczekać na premierę...

Tej co prawda jeszcze nie ma – zaplanowano ją na 16 czerwca 2023 – za to otrzymaliśmy pierwszy zwiastun. I mimo wszystko wywołuje on jeszcze więcej pytań...

Na część z nich odpowiada w notce na blogu Disneya reżyser Peter Sohn. (Jego historia pracy w Pixarze jest ciekawa – „Między nami żywiołami” to drugi po „Dobrym dinozaurze” powierzony mu film długometrażowy. Sohn podkładał także głos wielu postaciom i pracował jako animator). Jak mówi, film zainspirowały jego czasy młodości w Nowym Jorku.


[...] zakochałem się w kimś, kto nie jest Koreańczykiem – a moi rodzice naprawdę chcieli, żebym poślubił osobę z Korei – więc doszło do pewnego zderzenia kultur. Te dwie części mojego życia uformowały to, co później przekułem w pomysł na „Elemental”.


Obie postaci mają spotkać się w głównie wodnym mieście, gdzie żywioły ognia trafiły jako ostatnie w wyniku przemian kulturalnych. Sprawia to, że nie wszyscy darzą je sympatią; warto zauważyć, że bohaterka nie posiada nawet przeznaczonego miejsca w pociągu.

To wszystko co prawda nie wyjaśnia wciąż, czemu film zdaje się składać ze znanych nam świetnie klisz oraz przypominać jakieś wcielenie „Zwierzogrodu”, ale z drugiej strony... w pewien sposób czyni go bardziej interesującym.

Nie wiadomo jeszcze, czy „Elemental” czeka premiera tylko na Disney+, czy też może również w kinach.

PS. Imię Wade przetłumaczono na Wodek.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów615

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane