Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGTA V nie dostanie fabularnego dodatku

Cursian wtorek, 24 października 2017, 10:03 News

Można było tak przypuszczać, ale teraz powiedziano to na głos.

Przygody Trevora, Michaela i Franklina z powodzeniem wystarczały na dziesiątki godzin zabawy, ale mając w pamięci znakomite fabularne rozszerzenia do "czwórki", fani serii mieli nadzieję na dodatkowe atrakcje również i tym razem. Co prawda od dawna nic nie wskazywało na to, by mieli się ich kiedykolwiek doczekać (pomimo obietnicy złożonej przez twórców!), ale teraz mamy już potwierdzenie tych obaw. W wywiadzie dla Game Informera Imran Sarwar wytłumaczył, co stanęło na przeszkodzie. Wymienił trzy czynniki: wersje next-genowe, prace na Red Dead Redemption 2 oraz GTA Online.

Jako firma uwielbiamy tryby dla jednego gracza bardziej niż cokolwiek innego i bezgranicznie w nie wierzymy – pod względem potencjału fabularnego i poczucia immersji gry wieloosobowe nie mogą rywalizować z singlowymi. W GTA V tryb dla jednego gracza był przeogromny i bardzo, bardzo kompletny. To były trzy gry w jednej. Wersje next-genowe wymagały ponad roku, by zrobić je poprawnie, komponent sieciowy też miał wieli potencjał, ale zrealizowanie tego potencjału wyssało dużą część naszych zasobów. Są też inne gry – w szczególności Red Dead Redemption 2. Zestawienie tych trzech czynników oznaczało, że dodatki dla jednego gracza do GTA V nie były ani możliwe, ani potrzebne, choć być może zrobimy je dla naszych przyszłych projektów. W Rockstarze zawsze mamy problemy z mocami przerobowymi, bo jesteśmy perfekcjonistami, a tworzenie ogromnych, kompleksowych gier zabiera masę czasu i zasobów. Nie wszystko jest zawsze możliwe, ale nadal kochamy przeznaczone dla jednego gracza tytuły z otwartymi światami ponad wszystko inne. 

Pozostaje mieć nadzieję, że pokaźne rozszerzenia w rodzaju The Lost and Damned i The Ballad of Gay Tony (GTA IV) czy Undead Nightmare (Read Dead Redemption) faktycznie jeszcze kiedyś powrócą. Osobiście nigdy nie pociągały mnie sieciowe aspekty gier Rockstara, ale widocznie jestem w mniejszości, bo firma wciąż zarabia na GTA Online krocie (jeśli wierzyć lipcowemu raportowi SuperData mikrotransakcje przyniosły aż 78% łącznych przychodów z gry). Trudno więc dziwić się decyzji. Na razie pozostaje tylko smutno zakrzyknąć "brothers for life, lost forever!" i odjechać w siną dal w oczekiwaniu na dobre czasy dla fanów singla. Może kiedyś wrócą.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 26 października 2017, 8:52   Rincevind
Zgodzę się, że to była duża i kompletna gra, ale stwierdzenie, że były to 3 gry w jednej to ostra przesada.
środa, 25 października 2017, 0:45   tracid
Szkoda, multi mnie w ogóle nie interesuje. Nawet 20lvl nie zrobiłem. za to w singlu bawiłem się świetnie.
wtorek, 24 października 2017, 19:30   ja0lek
@nietrol ja mam zupełnie inne zdanie i grałem w każdą odsłonę GTA (prócz china Town). Cenię w grach fabułę i ta w GTA V była moim zdaniem bardzo dobra. Przeszedłem singla dwa razy i na pewno zrobię to co najmniej jeszcze raz. Za to multi tej gry to tylko grind.
wtorek, 24 października 2017, 19:26   ja0lek
Trochę głupio, bo na pewno by jeszcze na tym nieźle zarobili
wtorek, 24 października 2017, 19:21   nietrol
cyt. "NIEPOTRZEBNE" - zgadzam się całkowicie. W GTAV strasznie męcząca i nudna ta kampania singlowa była dla kogoś kto ogrywa tę serię od startu w 3D czyli GTA3.
wtorek, 24 października 2017, 18:52   czorcik696
jakoś im akurat mogę wybaczyć
wtorek, 24 października 2017, 16:35   CrazyHorse
Nie to nie, łaski bez.
wtorek, 24 października 2017, 15:18   PingwineK8K
analyzerfm Ja na pewno pamiętam, że końcówka misji fabularnych w GTA V sprawiała wrażenie zrobionej na kolanie. Misje w GTA IV może nie były tak ekscytujące i wypełnione akcją jak w następcy ale historia Niko na pewno wydawała się być bardziej kompletna.
wtorek, 24 października 2017, 14:56   fanboyfpsow
Co do braku fabularnego dodatku to było już wiadome od dawna choć szkoda że tego nie zrobili w GTA 4 te dwa dodatki były świetne moim zdaniem.
wtorek, 24 października 2017, 13:53   CamCygi
Ludzie nie zapomnieli wpisu od R* z 2014 roku, gdzie zapowiedzieli dodatek Story Mode do singla...

O autorze

Cursian

Podobne newsy

GTA V i GTA Online na PS5 i Xboksie Series X/S dopiero jesienią

News
wtorek, 18 maja 2021

gta-v-i-gta-online-na-ps5-i-xboksie-series-xs-dopiero-jesienia Rockstar zapowiada też niespodzianki związane z dwudziestą rocznicą premiery GTA III.

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
7

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z