Metal Gear Survive: Garść nowych wieści
Konami spróbuje udowodnić, że istnieje życie po Kojimie.
Nie tak dawno dzieliliśmy się z wami pierwszym materiałem z singla (przyjętym przez społeczność z odczuwalnym chłodem), teraz możemy coś niecoś na temat kampanii opowiedzieć.
Z rozsyłanej przez wydawcę dokumentacji dowiadujemy się, że w zawiązaniu akcji Mother Base zostanie wciągnięta przez wir, który przeniesie konstrukcję do obcego wymiaru. Nasz bohater uniknie wchłonięcia i sześć miesięcy później przebudzi się w salach Wardenclyffe Section, organizacji badawczej podlegającej administracji USA. Niejaki Goodluck obwieści protagoniście, że ten padł ofiarą tajemniczej infekcji i nakaże podróż do alternatywnej rzeczywistości celem odnalezienia lekarstwa (a przy okazji odszukania tych, którzy dali się wciągnąć wcześniej).
Obok kampanii pojawi się również co-op. Co ciekawe, w multi będziemy grali tą samą postacią, co w singlu (co znaczy tyle, że między oboma trybami przeniesiemy doświadczenie i ekwipunek). Kluczowe znaczenie będzie mieć crafting uskuteczniany na kilku stacjach wytwórczych. Schematy pozyskamy bądź poszukując ich w singleplayerze, bądź otrzymując (w formie nagród) za realizację zadań w kooperacji, bądź za ukończenie wyzwań codziennych/tygodniowych/specjalnych.
Poza tym: hasło "Przetrwanie" nie wzięło się w tytule znikąd. Spin-off każe nam zbierać surowce (wodę, jedzenie, ale też rzadkie materiały) i rozbudowywać bazę (chociażby tworząc pola uprawne, zagrody dla zwierząt oraz zbiorniki na żywność i wodę).
"Sprawdzam" powiemy Metal Gear Survive już 22 lutego. Wcześniej, w dniach 18-21 stycznia, będziemy mogli w ramach otwartej bety przetestować multi (dopowiedzmy, że tylko na PS4 i XBO, bo pecetowcy nie wezmą w testach udziału).
Czytaj dalej
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.