Śródziemie: Cień wojny pozbywa się loot boksów
Sześć miesięcy po premierze wydawca zreflektował się, że singlowa gra akcji niekoniecznie powinna czerpać z multiplayerowych shooterów.
Temat skrzynek z łupami rozgrzewał w ostatnich miesiącach wiele głów, od hawajskich parlamentarzystów, przez australijskich komisarzy, po cenzorów ESRB. Obok drugiego Battlefronta (który swoje beknął za pazerność EA) czy Forzy Motorsport 7 gra Warner Bros. była wymieniana jako czołowy przykład agresywnej monetyzacji. Powód był prosty: Cień wojny to tytuł wybitnie singlowy.
Wygląda jednak na to, że wydawca poszedł po rozum do głowy i nie zamierza dłużej kazać nam płacić za orkowych poruczników. Jak czytamy na forum społeczności:
Podstawą Systemu Nemezis jest możliwość budowania relacji z osobistymi przeciwnikami i sojusznikami w dynamicznym, otwartym świecie. Choć zamawianie orków jest natychmiastowe i zapewnia dodatkowe opcje, zdaliśmy sobie sprawę, że taki wybór podkopuje to, o co chodzi w naszej grze. Pozwala przegapić niesamowite historie (...) Świadomość, że można ich [orków – dop. red] zamówić, zmniejsza immersję i odbiera wyzwanie.
Słowem: Warner Bros. usunie z gry złoto (czyli możliwość płacenia prawdziwymi pieniędzmi), war chesty (w których znajdowaliśmy stronników) i sam sklep.
Wypada przyklasnąć, choć termin wprowadzenia aktualizacji może budzić zdziwienie. Złoto będzie można zamawiać aż do 8 maja, loot boksy i sklep znikną z gry 17 lipca, a więc na długo po premierze drugiego rozszerzenia. Wszystkim, którzy po tym terminie będą mieli w kieszeniach walutę, wydawca umożliwi spożytkowanie jej na bonusowe przedmioty.
Czytaj dalej
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.