236
2.05.2018, 20:00Lektura na 8 minut

Zawartość CD-Action 06/2018

Powrót do rzeczywistości po długiej majówce może być trudny, ale nastroje powinno poprawić wam nowe CDA (06/2018, od 8 maja), w którym znajdziecie m.in. pełną wersję gry Watch Dogs (Uplay, PL/EN + mody cofające downgrade), kod na miesięczny abonament Xbox Game Pass (dostęp do obszernej biblioteki gier na XBO i Windowsa 10) i recenzję zwieńczoną maksymalną oceną.


Daniel „CormaC” Bartosik

Spider-Man rzecz jasna nie pojawił się przypadkowo na worku, w który zapakowane jest to wydanie. Fanom Petera Parkera polecamy zapowiedź gry studia Insomniac, którego dzieło może zrobić dla Człowieka Pająka to, co seria Arkham zrobiła dla Batmana. Na okładce nowego CDA pręży się z kolei Lara, co oznacza oczywiście, że mamy dla Was informacje o Shadow of the Tomb Raider. Są to zresztą informacje tym cenniejsze, że pochodzą z pierwszej ręki – Allor wybrał się do Kanady, by ograć tam spory fragment gry, i wrócił z czterostronicowym artykułem. Mieliśmy również okazję przyjrzeć się osobiście między innymi Hunt: Showdown (nowa gra Cryteka), Radical Heights (najświeższy projekt Cliffa Bleszinskiego, twórcy Gears of War) i Magic the Gathering: Arena.

Tuż za GameWalkerem znajdziecie naszą główną recenzję – God of War rozsiadł się na ośmiu stronach, a zajął się nim CormaC. Jeżeli nie po drodze wam z rozbuchanymi grami akcji, polecamy fantastycznego polskiego city buildera Frostpunk, którym zachwyciła się 9kier. Nasz redakcyjny MechDowódca enki przyjrzał się taktycznej turówce Battletech, a Papkin, który po każdej grze Telltale zapewnia, że to była ostatnia gra Telltale, w jaką grał, wziął w obroty drugi sezon Batmana (The Enemy Within). Cursian z kolei powrócił do Zapomnianych Krain z okazji Neverwinter Nights: Enhanced Edition. Miłośnicy światów postapokaliptycznych i czterech kółek powinni zwrócić uwagę na sieciowego Crossouta, który wessał Krigora. Mam też coś dla fanów japońszczyzny – spikain dojrzewał do roli króla w Ni No Kuni II. Przeczytacie też między innymi recenzje Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues (nowa gra Richarda Garriotta, twórcy Ultimy), Wolfenstein II: Kroniki wolności (zestaw DLC), Detective Pikachu (najsłynniejszy Pokémon w nietypowej roli), Minit („Zelda 2D”, w której ginie się co minutę), Opowieści z Naynii (dowcipne polskie jRPG o kotach), Filary Ziemi (podsumowujemy cały sezon adaptacji monumentalnej powieści Folletta). W Kaszance znajdziecie Fear Effect Sedna. Łącznie zrecenzowaliśmy dla was 20 gier, których listę znajdziecie w spisie treści.

Dział publicystyki otwieramy burzliwą historią Marvela („Po prostu Marvel”), który otarłszy się o upadek, zdołał podźwignąć się i stać jedną z najgorętszych marek popkultury. Przy okazji przypominamy kilkanaście gier na licencji komiksowego giganta. Przyjrzeliśmy się również problemowi mowy nienawiści w grach sieciowych i internecie w ogóle („(Nie) mów mi brzydko”). Zainspirowani Frostpunkiem cofnęliśmy się do czasów maszyn parowych („Historia na parze”). Pary jest zresztą w publicystyce więcej, bo piszemy też o tym, jak wyparowały Steam Machines i SteamOS. „Swery65 – król remiksu” przybliży wam sylwetkę twórcy Deadly Premonition – najgorszej gry, w którą trzeba zagrać. Przyjrzeliśmy się również fenomenowi Fortnite’a („Fort z poduszek”). W „Piratach z Karaibów Małpiej Wyspy” nie wspominamy wbrew pozorom kultowej przygodówki LucasArtsu, lecz odkopujemy jej niedoszłą ekranizację i wskazujemy podejrzane zbieżności między Monkey Island a wielkim kinowym hitem Disneya. Z odświeżonego Dałbym dychę dowiecie się, dlaczego koniecznie trzeba zagrać w Spec Ops: The Line, natomiast zmartwychwstały Magazyn Kulturalny wyjaśni wam, ile warte są filmy „Tomb Raider”, „Player One” i „Wszystko z nami w porządku” (dokument o polskich twórcach gier niezależnych). Są też felietony.

Tuż za działem publicystyki znajdziecie wymyślone od nowa Na Luzie, w którym stawiamy na autorskie treści, w tym dialogi zasłyszane w redakcji. Kartkując magazyn dalej, natraficie na Megakonfigurator, w którym zajmujemy się laptopami dla graczy w różnych przedziałach cenowych i radzimy, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego modelu. Mieliśmy też w testach kilkanaście innych urządzeń, w tym najnowszy procesor AMD – Ryzen 7 2700X.

Do zobaczenia 8 maja w punktach sprzedaży prasy!


Kod na Xbox Game Pass

Dołączony w tym numerze kod na Xbox Game Pass da ci miesięczny dostęp do obszernej biblioteki gier na Xboksa One i Windowsa 10. Działa to na prostej zasadzie: przez cały miesiąc możesz do woli grać w każdy tytuł dostępny w usłudze – bez ograniczeń.

UWAGA: Kody działają na każdym koncie, również takim, na którym wcześniej aktywna była subskrypcja Game Passa. Co więcej, sumują się, co oznacza, że jeśli np. wprowadzisz dwa kody, dostaniesz łącznie 60 dni abonamentu. Kody należy aktywować do 1 lipca.

Gry na Windowsa 10 dostępne w ramach Xbox Game Pass: State of Decay 2 (od 22 maja), Sea of Thieves, Gears of War 4, Halo Wars: Definitive Edition, Halo Wars 2, ReCore, Super Lucky’s Tale, Riptide GP Renegade, Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection.

Niektóre gry na Xboksa One dostępne w ramach Xbox Game Pass (ogółem to ponad 150 tytułów!): Sea of Thieves, Halo 5: Guardians, Mad Max, PES 2018, Rise of the Tomb Raider, Injustice: Gods Among Us, Metro: Last Light Redux, seria BioShock, seria Darksiders, Devil May Cry 4: Special Edition, DmC: Devil May Cry – Definitive Edition, seria Gears of War.

Pełna lista tytułów znajduje się TUTAJ (spis gier na Windowsa 10 można zobaczyć po zaznaczeniu opcji „Xbox Play Anywhere”).

 

SPIS TREŚCI | ZAWARTOŚĆ PŁYTY DVD | PEŁNA WERSJA GRY


Czytaj dalej

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1222

Obserwujących19

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze