Fallout 76: Bethesda zapowiada nową odsłonę [WIDEO]
Ponoć „to jakiegoś rodzaju gra sieciowa”.
Raptem wczoraj w sieci zadebiutował stream anonsujący (jak już wiemy) kolejną część Fallouta (w pewnym momencie śledziło go na Twitchu 140 tys. ludzi!). Szybko pojawiła się plotka, że może chodzić o nową grę Obsidian Entertainment (autorów New Vegas), ale studio wystosowało dementi.
Odliczanie dobiegło już końca i otrzymaliśmy pierwszą zajawkę Fallouta 76...
...z której jednak niewiele wynika. (Choć oczywiście miło wsłuchać się w klasyczne „Country Roads” i ujrzeć Pip-Boya). Waszą uwagę powinien natomiast zwrócić numer 76. W falloutowym uniwersum Vault 76 to zamieszkany przez 500 ludzi schron „kontrolny”, który miał się otworzyć w 2076, dwadzieścia lat po zakończeniu nuklearnej wojny.
Źródła Kotaku wskazują, że tytułem zajmują się dwa wewnętrzne studia Bethesdy, w tym to zlokalizowane w Austin, wcześniej odpowiedzialne za (ostatecznie skasowanego) BattleCry’a.
Zazwyczaj doskonale poinformowany Jason Schreier z Kotaku twierdzi, że Fallout 76 „to jakiegoś rodzaju gra onlajnowa”.
From what I've heard, Fallout: 76 is an online game of some sort. Developed by BGS in both Maryland and Austin (formerly Battlecry) https://t.co/gUmNYtDXDS
— Jason Schreier (@jasonschreier) May 30, 2018
Dziennikarz zastrzega przy tym, że nie chodzi o MMO.
Because I've seen some people misinterpreting this tweet, I did NOT say this is an MMO. I just know it's not strictly single-player. Also, lol: https://t.co/sv9GuidHyd
— Jason Schreier (@jasonschreier) May 30, 2018
Ponieważ widziałem, że niektórzy źle interpretują tego tweeta: NIE napisałem, że to MMO. Po prostu wiem, że nie jest to gra stricte singlowa.
Więcej dowiemy się zapewne już 10 czerwca podczas konferencji Bethesdy na E3.
Czytaj dalej
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.