84
5.09.2018, 12:29Lektura na 3 minuty

Spider-Man: Wygląda na to, że mamy hit!

Większość recenzentów jest zachwycona, choć zdarzają się i wyjątki.


Paweł „Cursian” Raban

Dzięki wieści o tym, że za najnowszą grę o Pająku wezmą się ludzie z Insomniac Games (którzy w przeszłości tworzyli między innymi tytuły z serii Resistance i Ratchet & Clank), wiele osób nabrało przekonania, że Parker doczeka się wreszcie produkcji godnej własnej legendy. Pierwsze recenzje sugerują, że tak właśnie się stało. Średnia wyciągnięta na podstawie 85 ocen to aż 87%. Poniżej znajdziecie garść wybranych ocen i opinii:

  • DualShockers – 10/10
  • Game Informer – 9,5/10
  • Hardcore Gamer – 4,5/5
  • GamesRadar+ – 4,5/5
  • TheSixthAxis – 9/10
  • GameSpot – 9/10
  • IGN – 8,7/10
  • Trusted Reviews – 4/5
  • We Got This Covered – 4/5
  • Guardian – 3/5
  • Recenzent DualShockers jest zachwycony absolutnie każdym elementem i twierdzi, że to najlepsza gra superbohaterska, jaka kiedykolwiek powstała:


    Nieważne, czy po prostu śmigasz po mieście w poszukiwaniu znajdziek, czy walczysz z przestępczością za pomocą niesamowitych zdolności i gadżetów Pająka, Marvel’s Spider-Man cały czas jest niesamowicie przyjemny. Mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że to najlepsza gra superbohaterska, w jaką kiedykolwiek grałem.



    Autor artykułu w serwisie Hardcore Gamer chwali grafikę i przyjemną rozgrywkę, ale odrobinę narzeka na sterowanie i zadania poboczne:


    Śmiganie na pajęczynie po marvelowskiej wersji Manhattanu nie tylko wygląda świetnie dzięki pięknemu oświetleniu i przywiązaniu do szczegółów, ale także sprawia ogromną przyjemność, ponieważ jest relaksującym, spokojnym doświadczeniem. Niestety nic nie jest pozbawione wad, więc sterowanie może być nieco kapryśne i jak w każdej grze z otwartym światem okazjonalnie natrafisz na błędy graficzne. Nie wspominając już o zadaniach pobocznych, które pozostawiają nieco do życzenia. Wydawałoby się, że to świetna okazja, by opowiedzieć o mniej znanych łotrach ze świata Spider-Mana, ale spośród wszystkich zadań pobocznych w kampanii, tylko jedna spełnia to kryterium. Tak czy inaczej Insomniac Games  świetnie uchwyciło komiczną zuchwałość Petera Parkera, jednocześnie tworząc świat gotowy do unikatowego rozwoju. W rezultacie Marvel’s Spider-Man to najlepiej zrealizowana gra o Spider-Manie.



    IGN chwali kampanię, ale nie jest zachwycone atrakcjami dodatkowymi:


    Otwarty świat nie dostarcza zbyt wielu ekscytujących momentów poza kampanią, ale sam fundament niewątpliwie jest spektakularny.



    Zdecydowanie najbardziej krytyczny jest The Guardian (należy przy tym pamiętać, że mowa o serwisie gazety codziennej, nie branżowym):


    Gra  jest wyrazem miłości do wszystkiego, co jest związane ze Spider-Manem, a zakończenie zadaje cios, którego on sam by się nie powstydził. Niestety studio Insomniac przesadnie polegało na tym, że bohater zdoła samodzielnie unieść budowany wokół niego świat, a w rezultacie gra „zuzywa się”, nim dociera do mocnego zakończenia.



    Premiera wyczekiwanego exclusive’a PS4 już 7 września. Naszą recenzję (autorstwa enkiego) znajdziecie w nadchodzącym CDA 11/2018.


    Czytaj dalej

    Redaktor
    Paweł „Cursian” Raban

    Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

    Profil
    Wpisów3209

    Obserwujących6

    Dyskusja

    • Dodaj komentarz
    • Najlepsze
    • Najnowsze
    • Najstarsze