Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Fallout 76: Artyści z całego świata stworzyli spersonalizowane hełmy na cele dobroczynne [GALERIA]

Kaladin sobota, 27 października 2018, 11:36 News

Wśród tych twórców jest także Polak.

Akcja to wspólne działanie trzech firm: Bethesdy, Microsoftu oraz Hyperbeast. Dzięki ich zaangażowaniu powstało #HelmetsforHabitat, czyli inicjatywa dobroczynna w ramach której odbędzie się licytacja spersonalizowanych hełmów wspomaganych z serii gier Fallout. Każdy został przypisany jednemu artyście, który upiększył go według własnej wizji. Wśród dziesiątek hełmów mamy np. nakrycie głowy wikingów, owocowy raj czy barwy żołnierzy gwiezdnowojennego Imperium.

Polskę reprezentuje Someart – pochodzący z Poznania artysta, którego street art możemy podziwiać na ulicach Warszawy, Berlina czy Londynu. Jeśli jesteście ciekawi, co stworzył do tej pory, to polecamy jego Instagram, gdzie prezentuje wiele swoich prac. Natomiast tak prezentuje się zaprojektowany przez niego hełm:

Wszyskie przychody z akcji wspomogą organizację dobroczynną Habitat for Humanity, która w ponad 70 krajach na świecie pomaga odmienić życie jednostek i całych społeczności poprzez budowę mieszkań. Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza taka akcja Bethesdy – wcześniej firma przekazała organizacji zyski ze sprzedaży coveru piosenki „Take me Home Country Roads” oraz oddała wpływy ze sprzedaży gadżetu Mement-o-Matic.

Żeby zobaczyć na żywo wszystkie hełmy, jakie powstały w ramach #HelmetsforHabitat, trzeba się wybrać do Nowego Jorku, do sklepu Microsoftu przy 5th Avenue, gdzie będą wystawione do 14 listopada. Swoją cegiełkę do szczytnego celu można natomiast dołożyć przez internet – aukcja dostępna jest na serwisie Paddle8. Tam też obejrzycie prace zaangażowanych w przedsięwzięcie artystów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 27 października 2018, 13:51   Skelldon
Szanuję za dobroczynność, ale niektóre z tych na miniaturce są paskudne i zrobione najmniejszym kosztem (ten trzykolorowy, jaskrawy gradient, bleh). Z drugiej strony kilka z nich wygląda ciekawie i całkiem kreatywnie.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z