Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSony ma zapłacić 2 mln euro za wprowadzanie graczy w błąd

rajmund wtorek, 15 stycznia 2019, 18:17 News

Nieuczciwe praktyki zarzuciła Japończykom włoska organizacja AGCOM.

Okazuje się, że wszelkiej maści organizacje konsumenckie bacznie obserwują branżę gier wideo. Nie tak dawno wspominaliśmy o krytyce wystosowanej w kierunku Epic Games, a dziś dowiadujemy się, że najwyraźniej jeszcze mocniej oberwie się Sony. Wszystko za sprawą włoskiego organu zajmującego się ochroną konkurencji i rynku Autorita' Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCOM). W swoim najnowszym biuletynie opisał on przypadek subskrypcji PlayStation Plus, której niejasne warunki wprowadzają jego zdaniem graczy w błąd.

Włosi dopatrują się głównego problemu w tym, że ani na pudełku, ani w sklepie PSN nie znajdziemy wyraźnej informacji o tym, że aby grać w sieci, niezbędny nam będzie dodatkowy abonament PlayStation Plus, za który jesteśmy zmuszeni osobno zapłacić. AGCOM co prawda zdaje sobie sprawę, że takie dane znajdziemy na odwrocie opakowania, jednak ich zdaniem są one przedstawione w niejasny sposób, do tego zbyt małym fontem.

Japończycy dostali od Włochów 30 dni na zapłacenie 2 milionów euro kary. W przeciwnym wypadku zaczną naliczać odsetki. Ponadto AGCOM domaga się od Sony, aby w przeciągu trzech miesięcy wprowadziło na pudełkach wyraźne ostrzeżenia o dodatkowym wydatku. Pozostaje pytanie, czy taka kara w ogóle zrobi Sony jakąkolwiek różnicę. W maju zeszłego roku liczba abonentów PS Plus zbliżała się do 35 milionów użytkowników. Sami policzcie, ile to pieniędzy miesięcznie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 16 stycznia 2019, 12:46   WSCrew
I kto te pieniądze otrzyma? No raczej nie wprowadzeni w błąd gracze ;).
wtorek, 15 stycznia 2019, 23:02   WindsorIII
Powinni się też zająć niejasnymi promocjami Netflix + abonament PS Plus dostępnymi w sklepie on-line, ale bez informacji o tym, że ta oferta jest tylko DLA WYBRANYCH! Jest ona widoczna w interfejsie danej konsoli i możliwa do kupienia!!! Infolinia i niejasne zbywanie ludzi to SKANDAL!!!!
wtorek, 15 stycznia 2019, 22:38   Aroo
@FAKEIT Abonament ma wpływ na niektóre funkcje konsoli. Takie jak aktualizacje w trybie uśpienia. Dla osób które nie mają PS Vita (bądź nie używają komputera) do gry zdalnej Tryb Uśpienia bez abonamentu nie ma sensu moim zdaniem, bo używam go po to by konsola nie hałasowała i żebym mógł mieć wszystko aktualne bez niespodzianek po włączeniu konsoli
wtorek, 15 stycznia 2019, 21:20   FAKEIT
przecież wymóg plusa jest tylko wobec gier, na których to stosowna informacja zawsze jest umieszczona. Samej konsoli do używania jakichkolwiek funkcji sieciowych takich jak przeglądarka, yt, czy spotify plus jest w ogóle nie potrzebny, a sama konsola z jego braku nie jest w żadnym stopniu wybrakowana (sam plusa nie posiadam i nie zamierzam). wezwanie agcom jest ostro z pupy i na miejscu sony oddałbym sprawę w ręce prawników
wtorek, 15 stycznia 2019, 21:19   Kwazis
@Bulldozer https:sjp.pwn.pl/sjp/font;2558274
wtorek, 15 stycznia 2019, 21:18   DDragon
tak czy siak faktem jest że Sony okrada graczy z możliwości pełnego wykorzystania gry bez dodatkowego opłacania....
wtorek, 15 stycznia 2019, 21:03   Krysio
Skąd ta informacja? Właśnie sprawdziłem pudełko gry od ps4 i jest wyraźnie i jasno napisane o wymogu subskrypcji ps plus do gry w sieci, przy zakładce gier na psn również się znajduje, przynajmniej tych, które widziałem.
wtorek, 15 stycznia 2019, 20:35   zadymek
"Pozostaje pytanie, czy taka kara w ogóle zrobi Sony jakąkolwiek różnicę. W maju zeszłego roku liczba abonentów PS Plus zbliżała się do 35 milionów użytkowników. Sami policzcie, ile to pieniędzy miesięcznie."
1. Mają być odsetki, nie wiadomo jak duże.
2. Nie ważne ile zarabiam miesięcznie, to moja kasa i gdy ktoś wyciąga łapę po choćby złotówkę, MOJEJ KASY, to to robi różnicę. Może Sony ma tak samo ;)
wtorek, 15 stycznia 2019, 20:34   lastmanstanding
Dobrze, że jeszcze można aktualizować gry bez posiadania tego plusa.
wtorek, 15 stycznia 2019, 20:30   Bulldozer
"...do tego zbyt małym fontem."
Jak to readnołem to zabrakło mi wordów...

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
3

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z