Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

League of Legends: Rząd USA blokuje grę Riotu w Iranie oraz Syrii

Witold poniedziałek, 24 czerwca 2019, 11:30 News
pc

Wielka polityka znowu daje się graczom we znaki.

Ostatnie dni były naprawdę gorące – i nie mówimy tu tylko o temperaturze powietrza. Po tym jak w zeszłym tygodniu irańskie siły powietrzne zestrzeliły amerykańskiego drona, prezydent USA Donald Trump zaaprobował plan ataku odwetowego, ostatecznie jednak, jak sam przyznał, powstrzymał akcje w ostatniej chwili. Napięcie między Islamską Republiką Iranu a Stanami Zjednoczonymi wcale od tego czasu nie zmalało, a jedną z jego ofiar są fani znanej Moby – League of Legends.

Wszyscy gracze z Iranu oraz Syrii, którzy w ostatnich dniach chcieli zalogować się do produkcji Riotu, zobaczyli w kliencie gry następujący komunikat:

Z powodu prawa i przepisów Stanów Zjednoczonych gracze w twoim kraju nie mają w tej chwili dostępu do League of Legends. Zniesienie tych restrykcji leży w mocy rządu USA, więc jeżeli i kiedy to nastąpi, z niecierpliwością oczekujemy waszego powrotu na Rift.

Oczywiście nie jest tak, że Syryjczycy i Irańczycy nie mają dostępu do LoLa – istnieje w końcu chociażby VPN, dzięki któremu mogą udawać, że logują się z innego miejsca, przyznacie jednak, że nie jest to idealne rozwiązanie. Blokada w skali całego kraju jest sytuacją bez precedensu (chociaż podobnej doświadczyli wcześniej mieszkańcy Krymu), chociaż będącą logiczną konsekwencją sankcji, którymi objęte są wspomniane państwa. Możemy również zakładać, że podobne incydenty powtórzą się w przyszłości. W danym momencie zakaz dotyka rynków niebędących aż tak istotnymi dla producentów gier, co jednak jeżeli np. zaostrzy się konflikt USA z Chinami i także tam rząd wymusi zablokowanie dostępu do poszczególnych tytułów? Trudno również sympatyzować z taką decyzją – działania tego nie można uznać za nic innego, jak utrudnianie życia cywilom zamieszkującym te kraje (no, chyba że nie wiem o jakimś praniu pieniędzy na masową skalę za pomocą skórek postaci). Nie wiemy też, czy nie jest to pewna nadgorliwość ze strony Riotu, ponieważ do tej pory nie słyszymy, żeby społeczności innych tytułów narzekały na podobne problemy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 25 czerwca 2019, 1:05   DETHKARZ
Brawo
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 20:01   witold
@Gavriel6 Dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie wyleciało mi to z pamięci, za co publicznie się kajam. Ale już poprawione (punkty za czujność!)
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 18:34   Gavriel6
Nie jestem pewny, ale w Iranie (duża) cześć postaci kobiecych jest chyba zablokowana, bo nie są halal, więc, jak dla mnie, to była kwestia czasu, zanim zablokowali by całą grę. Co do braku precedensu, to od 4 lat nie można grać oficjalnie w Lola na Krymie, też w wyniku sankcji, ktoś tu chyba zdążył o tym zapomnieć.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:59   Centek96
@Piewca bo tak działa prawo w USA. Wpływają na gospodarkę innych państw. Jak wprowadzają cło, to wolą, żeby ludzie spoza USA je płacili, a nie sami Amerykanie.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:37   Piewca
Mnie zastanawia jakim cudem prezydent jednego kraju może nakażać cokolwiek prywatnej i w zasadzie międzynarodowej firmie?
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 14:33   NazbolGang
Żałosne po prostu co to USA już odpierdala, najbardziej żałośni są dla mnie właśnie amerykanie co łykają tą propagandę wujka Sama jak pelikany- o tak akurat Iran bardzo chce wojny z największym mocarstwem na świecie, a USA na pewno zależy na dobrobycie mieszkańców Iranu. Dron był na terytorium Iranu najprawdopodobniej na misji szpiegowskiej a Irańczycy go zestrzelili bo mieli do tego prawo.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 13:54   Muidus
Ja na miejscu Iranu zgłosiłbym zażalenia na USA za to co się ostatnio dzieje.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 13:05   Jacek112
Żałosny ruch ze strony USA/Riotu...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Karty dźwiękowe Creative’a dzielą się na trzy linie. Te oznaczone literą X mają dość uniwersalny charakter i nadają się do różnych zastosowań, również do gier, czego najlepszym przykładem jest model X3.

Komentarzy:
1

Aby solidnie ograć każdą z tych gier, ten tydzień musiałby trwać ze dwa, a może ze trzy tygodnie.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930