Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Gears 5: Nie spodziewajcie się żadnego śladu tytoniu lub papierosów w grze

Kaladin poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:21 News

Tak rzecze Rod Fergusson.

O najnowszym dziele The Coalition wiemy coraz więcej. Znamy datę premiery (i przy okazji kilka świetnych zwiastunów), widzieliśmy zapis rozgrywki z trybu Escape, a do tego udostępniono wstępne wymagania sprzętowe i datę startu testów trybu sieciowego. Twórcy skupiają się więc na kolejnych kwestiach, a jedną z nich jest... obecność tytoniu w ich grze.

W serii tweetów szef studia The Coalition, Rod Fergusson, zapowiedział, że Gears 5 będzie wolne od dymu papierosowego, aby nie zachęcać graczy do sięgnięcia po ten niezdrowy nałóg. Fergusson deklaruje, że sam jest wielkim przeciwnikiem palenia i w przeszłości zdarzyło mu się interweniować, kiedy jego podwładni chcieli wprowadzić postać z papierosem w ustach. Tak było w przypadku Dizzy z drugiej części serii. W oryginalnym koncepcie postać ta miała być palaczem, jednak po interwencji szefostwa, papierosy wykreślono z jej życiorysu i gameplayu. Tak swoją decyzję argumentuje Fergusson:

Mój tata palił i umarł na zawał serca w wieku 38 lat. Ja miałem wtedy cztery.

Nie mam zamiaru gloryfikować czegoś co jest uzależniające i może doprowadzić do śmierci. Żadna ze mnie policja moralna, ale wierzę, że jeżeli mam możliwość wpływu na świat i uczynienia go choć trochę lepszym, powinienem to zrobić. Dopóki zarządzam Gearsami, dopóty palenie nie powróci do serii.

Co ciekawe, Gears 5 nie jest jedynym projektem, który w ostatnim czasie rezygnuje z przesadnego epatowania paleniem. Po emisji trzeciego sezonu Stranger Things na platformę Netfliks spłynęła rzeka krytyki za nadmierne eksponowanie papierosów. Amerykański gigant zobowiązał się więc wycofać palenie ze wszystkich swoich przyszłych projektów, o ile nałóg nie będzie odgrywał ważnej roli w biografii danych bohaterów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 18 lipca 2019, 17:47   Szaman
@Fallschirmjager W USA dochodzi do tylu strzelanin, bo tam "każdy ma prawo do posiadania broni" (a więc i każdy kretyn). W Australii cywile nie mogą posiadać broni i do strzelanin nie dochodzi. Zobacz wiadomości w takiej Nowej Zelandii - tam to wieje taką nudą, że najczęściej opowiadają o czyichś urodzinach albo innych mało ważnych sprawach. Przestępczość prawie nie istnieje. Ale odchodzę od tematu :)
środa, 17 lipca 2019, 21:40   Piewca
W przypadku alkocholu i narkotyków masz postacie meneli na których raczej nikt wzorować sie nie chce. A fajki co najwyżej palą żli gośćie. Chyba że jest gra która pokazuje jak papierosy odbijają się negatywnie na zdrowiu czy statystykach postaci.
środa, 17 lipca 2019, 21:34   Piewca
@Fallschirmjager w takim razie masz inne doświadczenia niż ja. Prawie wszyścy moi znajomi zaczeli palić bo flmy itelewizja pokazywali to jalo coś fajnego, cos co robią dorośli. u nas był to chyba Franz Maurer c zy ogólnir Linda. Sam nie pale tylko dlatego, że gdy zaczynałem zwyczajnie mi nie smakowały. I oczywiście, że otoczenie też ma wpływ. I co innego zacząć zabijać a co innego zacząć palić, co pokazywane jest zazwyczaj jako totalnie nieszkodliwe.
środa, 17 lipca 2019, 16:09   Fallschirmjager
Wiesz dlaczego w USA dochodzi do tylu strzelanin? Przez media, które karmią ludzi strachem, terroryzmem, katastrofami, promują morderców, szukają sensacji, chcą patrzeć jak świat płonie (to słowa dziennikarza, którego Tim Pool, lewak ale normalny, zapytał). Wiadomości biorą i dzielą ludzi, Twitter nie reaguje na słowa Shauna Kinga, który zachęca do przemocy, czego skutkiem był niedawny przypadek zabitego członka antify, który był uzbrojony i rzucał w stronę ośrodka imigrac. najpewniej koktajlami mołotowa.
środa, 17 lipca 2019, 15:57   Fallschirmjager
W sumie swoim ostatnim zdaniem tylko potwierdziłeś, że gry/filmy nie mają wpływu na ludzi, bo nikt z nas tutaj nie jest nienormalny, bo oglądał czy grał w coś od 18 lat. Do tej pory ludzie jakoś żyli i nic się nie działo; najgorsi mordercy o których słyszeliśmy, nie grali w gry, bo ich wtedy nie było. Ted Bundy, Jeffrey Dahmer, John Wayne Gacy, Ice Killer, wszyscy killerzy w NY od Gambino i innych rodzin, Al Capone - Ci ludzie w życiu nie widzieli gry na oczy a mimo to zabijali, gwałcili i jedli swe ofiary.
środa, 17 lipca 2019, 15:49   Fallschirmjager
Poza tym takie dzieci przecież widzą jak ludzie kopcą non-stop na dworze. Widzą meneli, kłótnie, przeklinanie, chamstwo, może nawet ćpónów czasami itp. Chodzili niejednokrotnie u nas ludzie, którzy krzyczeli słowo na k i gorsze rzeczy, przede wszystkim w nocy i piątki, gdzie ludzie po pracy chleją i imprezują. Także nie przesadzałbym z tym wpływem gier. Jeszcze dochodzą do tego rodzice, czy są patologiczni czy nie. No i tak, oglądałem i grałem w gry dla 18tki jak byłem mały i nic mi się nie stało od tego.
środa, 17 lipca 2019, 15:32   Fallschirmjager
@ Piewca Owszem, ale nie zostałem narkomanem, bo oglądałem Scarface, nie zostałem palaczem, bo widziałem to w filmach (do tego namówił mnie kolega jak miałem 22 lata), nie zostałem alkoholikiem, bo oglądałem Jamesa Bonda (ani mordercą z licencją na zabijanie), nienawidzę pić plus to jest nieprawda, co mówisz, bo widziałem niejednokrotnie, jak sprzedawcy odmawiali sprzedaży danej gry dzieciakom. Bo dzieci w wieku lat 15 wiedzą tyle o prawie, co o byciu baletnicą. Poza tym to wina prawa, a nie gry.
środa, 17 lipca 2019, 10:49   Piewca
Ludzi walacych tutaj tekstami TO GRA DLA DOLROSŁYCH! uświadamiam te oznaczenia nie mają żadnej mocy prawnej. Czyli sprzedawca nie może odmówić sprzedaży takiej gry 15 czy nawet 12 latkowi. I nie powiecie mi, że nigdy nie graliście w gry z wyższym oznaczeniem wiekowym niż wasza metryka albo jako nastolatek nie oglądaliście filmów 18+
środa, 17 lipca 2019, 10:14   Skelldon
Choć z tym "dla dorosłych" to się chyba wstrzymam, bo patrząc rzeczy pokroju Gears POP! to powinienem się kilka razy zastanowić jaki target mają teraz Gyrosy. Eh, może narzekam na wyrost, ale jako wieloletni fan już nie czuję w tym Gears of War. Teraz to tylko Gears. Meh.
środa, 17 lipca 2019, 10:07   Skelldon
PlatinumGames: Zapal se fajka i wyrzuć niedopałkę, żeby odwrócić uwagę wroga. Fajny i nawet zabawny pomysł, nie? (Vanquish)
The Coalition: Hurr durr, żadnych wyrobów tytoniowych w naszej grze i koniec! Bo to złe jest i niedobre! Skandal, jak można podejmować za siebie decyzję?!
A to coś kręci się wokół gry, podkreślam, DLA DOROSŁYCH, a wydaje mi się, że takich trudniej zachęcić "jarającym cool guy'em" do palenia. Ta, postać w grze pali, to ja też muszę. Postać chce skoczyć z mostu, to ja też chcę... XD

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z