Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Dota 2: Turniej The International z rekordową pulą nagród

Wokulski niedziela, 21 lipca 2019, 19:29 News
pc

Dynamicznie zwiększająca się kwota pobiła rekord ustanowiony przez Puchar Świata w Fortnite.

Pula nagród turnieju The International w Dotę 2 przebiła dziś  30 milionów i wynosi, na chwilę pisania tego newsa, dokładnie 30.078.649 dolarów. Tym samym ani Fortnite World Cup (30 milionów dolarów), ani poprzednie edycje turnieju (25.5 miliona dolarów w 2018) nie dzierżą już palmy pierwszeństwa najbardziej dochodowego gamingowego turnieju wszechczasów. 

Nie jest to szczególnie zaskakująca informacja. Przed erą Fortnite'a, The Dota 2 International rokrocznie bił rekordy najlepiej opłacanych rozgrywek na świecie. Ogromne kwoty firma Valve zawdzięcza innowacyjnemu systemowi finansowania wykorzystującemu popularność gry. Korporacja wykłada na stół "zaledwie" 1.6 miliona (kwota za 2019 rok), zaś na resztę zrzucają się gracze kupujący przepustki sezonowe na dany rok. Na nagrody przeznaczane jest aż 25% wartości battle passa. 

Tym sposobem w przypadku zakupu najdroższej przepustki typu "poziom 100", pojedyncza osoba jest w stanie dorzucić nawet 10 dolarów do rosnącej góry pieniędzy. Oznacza to również że w ciągu najbliższego miesiąca kwota będzie wciąż rosnąć, a jej ostateczną wysokość poznamy w dniu zamknięcia puli. Podział nagród między wybrane drużyny nie został jeszcze ogłoszony.

The Dota 2 International to największy turniej e-sportowy świata. Organizowany jest od dziewięciu lat. W tegorocznej edycji zmierzy się ze sobą 18 zespołów – 12 najlepszych w turnieju Dota Pro Circuit oraz po jednej drużynie reprezentującej wybrany region świata. Tegoroczny finał odbędzie się w Szanghaju.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Dota 2: Ruszył nowy Battle Pass, 5 milionów dolarów w puli nagród The International w 12 godzin

News
wtorek, 26 maja 2020

dota-2-ruszyl-nowy-battle-pass-5-milionow-dolarow-w-puli-nagrod-the-international-w-12-godzin Nic dziwnego, skoro sama przepustka wygląda naprawdę atrakcyjnie.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z