Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World War Z wygenerowało prawie połowę zysków wydawcy za pierwszy kwartał

Wokulski czwartek, 25 lipca 2019, 23:26 News

Najbardziej dochodowym sklepem ze wszystkich platform pozostaje Epic Games Store.

Focus Home Interactive nie ma powodów do narzekań. Do sieci trafiły podsumowania za  pierwszy kwartał 2019 wskazujące na bardzo dobre wyniki. Łączny zysk wyniósł 42.6 milionów euro.

World War Z, które od momentu uruchomienia sprzedało się w liczbie ponad dwóch milionów egzemplarzy, odpowiada aż za 42% podanej kwoty. Pomimo kontrowersji związanych z ekskluzywnością gry na Epic Games Store, aż 85% całości wygenerowały platformy cyfrowe.  

Nie bez znaczenia dla wydawcy była również majowa premiera A Plague Tale: Innocence. Gra zanotowała całkiem solidny wynik – dostępne dane wskazują na około 200 tysięcy egzemplarzy sprzedanych poprzez Steam.

„Stare” gry z kolei przyniosły Focusowi około 14 milionów euro – tu główną robotę wykonał Farming Simulator 2019.

Zainteresowanym sytuacją pozostaje czekać kolejne miesiące na następne podsumowania. Wyniki z pewnością podkręci nadchodząca premiera Greedfall… którego twórców kupił właśnie inny wydawca.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 27 lipca 2019, 12:30   Okami030
Bardziej mnie by jednak zainteresowała dalsza rozbudowa gry World War Z niż jakie bzdety. Epic może i jest najbardziej dochodowy ze wszystkich platform na świecie! i to prawda bo tylko tam kupić można tą grę... wiec nie ma nawet konkurencji. Tak samo i Origin i jego ekskluzywny to najbardziej dochodowa platforma na świecie. Wszystko będzie naj jeżeli dana rzecz jest tylko w jednym miejscu i nigdzie indziej. Logiczne
piątek, 26 lipca 2019, 17:26   Kawalorn

Przypominam, że owa 'świetna sprzedaż' w Epicu była gdy gra kosztowała tam 30zł. Więc jakiekolwiek gadanie o sukcesach tej gry można sobie wsadzić głęboko.

piątek, 26 lipca 2019, 15:20   Angrenbor
"Najbardziej dochodowym sklepem ze wszystkich platform pozostaje Epic Games Store."
Wliczając w to łapówkę od Epika czy bez.
piątek, 26 lipca 2019, 14:15   Aqwet
"Najbardziej dochodowym sklepem ze wszystkich platform pozostaje Epic Games Store." A układ słoneczny najbardziej zaludniony jest przez ziemian
piątek, 26 lipca 2019, 10:26   p4huc
@2real4game A po co xD najważniejsze żeby się klikalo... Jestem ciekaw jakby wyglądała sprzedaż jakby gra w tym samym czasie została wydana też na steam. Zgaduje, że epick nie miałby czym się chwalić.
piątek, 26 lipca 2019, 1:16   2real4game
Warto by było wspomnieć, że na PC gra jest dostępna tylko na platformie Epic Games Store.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z