Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAvengers Endgame: Skasowana scena sprawi, że sięgnięcie po chusteczki [WIDEO]

Kaladin sobota, 27 lipca 2019, 20:24 News

Przy okazji wywołała sporą debatę w Internecie.

Avengers Endgame osiągnął swój cel i został najbardziej dochodowym filmem w historii oraz produkcją, która zamknęła bardzo długi rozdział w MCU. Nic więc dziwnego, że fani wciąż o nim dyskutują, tworząc teorie i zastanawiając się, co też nas czeka w piątej fazie. W sieci właśnie pojawiła się skasowany z głównego filmu fragment, który rzuca nieco światła na pewną zielonoskórą postać.

PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY DOTYCZĄCE AVENGERS ENDGAME. JEŻELI NIE WIDZIAŁEŚ JESZCZE FILMU, TO CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
 

Usunięta scena przedstawia chwilę po śmierci Tony'ego Starka, który poświęcił się, aby ratować Wszechświat przed Thanosem. W emocjonalnym hołdzie, wszyscy pozostali bohaterowie przyklękają i z szacunkiem pochylają głowy. Wszyscy oprócz Gamory, kosmitki, która w filmie przeniosła się w przyszłość razem z armią Thanosa. I to ona spowodowała najwięcej dyskusji.

Fani myśleli, że pstryknięcie Tony'ego zabiło także Gamorę, która dopiero zaczynała się uwalniać spod wpływu Thanosa i wciąż mogła być zaliczana do "tych złych". Na korzyść tej teorii przemawiał fakt, że po faktycznym pstryknięciu nikt nie widział Gamory. Jednak w tej scenie jest ona cała i zdrowa, a nawet widzimy jak odchodzi z pola bitwy. Najpewniej więc, poszukiwania bohaterki zajmą dużą część fabuły Strażników Galaktyki 3.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Marvel,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 30 lipca 2019, 9:19   wonczaczyk
Chyba co nas czeka w czwartej fazie bo o piątej to na razie mozemy sobie pomarzyć.
wtorek, 30 lipca 2019, 0:24   tupolew519
Szkoda, że iron man nie żyje. to był mój ulubiony heros. :'(
poniedziałek, 29 lipca 2019, 2:24   JustARandomNickname
Ktoś tu ewidentnie wyrabia normę njusową.
niedziela, 28 lipca 2019, 19:22   DETHKARZ
@toyminator Według storny marvel . com (statystyki postaci) kapitan marvel jest postacią słabszą niż Hulk, Thor i Iron Man.
niedziela, 28 lipca 2019, 17:40   Demilisz
@MRivan - akurat ze Star Wars sprawa jest prosta. Rebelianci e oryginalnej trylogii nie korzystali z samobójczego manewru z Woke Jedi, bo nie mogli. Tam były zasady dotyczące używania nadświetlnej, które w Woke Jedi olali, bo tak i już.
niedziela, 28 lipca 2019, 16:26   PanMianDa
Kurczę, no... lubię nowe Star Wars, lubię nowe Star Treki, nie zieję ogniem że Patison ma być Batmanem, nie jestem żadnych psychofanem Marvela, część filmów bardzo lubię, część uważam za przeciętne, część nudna ale ta scena.. Dobrze że nie znalazła się w finalnym filmie. Jest do bani.A co do Gomory... Widziałem Endgame tylko raz, w okolicy premiery więc mogę źle pamiętać, ale czy w kinowej wersji nie jest jasno pokazane że żyje ? Scena z Quillem ? Czy coś mi się zatarło w pamięci ?
niedziela, 28 lipca 2019, 16:14   Uplink
@MRivan - zgadzam się w 100% i bynajmniej nie mam MCU za złe drobnych potknięć logicznych czy naukowych (zwłaszcza że u samych fundamentów opowieści superbohaterskich leży pewne założenie o niewytłumaczalności np. działania mocy), ale takie czysto akademickie rozważania "co by było gdyby" czasem też potrafią sprawić frajdę :). Moja wcześniejsza krytyka dotyczy jedynie tej konkretnej skasowanej sceny, która IMO nijak nie pasuje od reszty filmu.
niedziela, 28 lipca 2019, 15:04   MRivan
C.D.
Przez ostatnie lata zrodziła się kultura wytykania na siłę filmom błędów logicznych i spójnościowych. Takie podejście bardzo mocno wpływa na odbiór jakiejkolwiek rozrywki, gdy skupiamy się na rozkładaniu FIKCYJNYCH światów na części pierwsze. Jasne, fajnie jest sobie pogadać "A co by było gdyby?" ale nie miejmy nikomu za złe tworzenie rozrywki w jakiejkolwiek formie w sposób jak najbardziej angażujący widza.
niedziela, 28 lipca 2019, 14:58   MRivan
@toyminator @Uplink @kadash3
Takie dyskusje, jak wasza, są pokroju "Dlaczego we Władcy Pierścieni nie polecieli na Orłach do Mordoru?" czy "Dlaczego Rebelianci nie korzystali z samobójczego manewru z Ostatniego Jedi, by zniszczyć Gwiazdę Śmierci?"
Pamiętajmy, że to są filmy, które mają być rozrywką, docierającą do jak największej publiki. Zgodnie z takim myśleniem, takie filmy nie miałby by racji bytu. C.D.N.
niedziela, 28 lipca 2019, 14:52   MRivan
Jeśli ta scena miała by się znaleźć w ostatecznej wersji, to raczej zastąpiła by scenę pogrzebu. W tle leci ta sama muzyka, a samo znaczenie tej sceny jest takie samo.@Loctus Możliwe, że pierwotnie w tej scenie w tle miała się pojawić armia, ale widać, że ta scena jest niedokończona i dodatkowo się urywa. Brakuje tutaj wszystkich postaci CGI, jak Hulk, Rocket czy Groot. Ale sam motyw klękania jest już przerysowany. Wystarczyło by pokazać reakcję oryginalnych Avengers, wtedy to mogło by zostać w filmie.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z