Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSony rejestruje znaki towarowe dla PS6, PS7, PS8, PS9, PS10

Witold wtorek, 29 października 2019, 10:40 News

Chyba nie mamy co liczyć na niespodzianki co do nazewnictwa.

Być może będę w mniejszości, ale jak dla mnie obecna generacja mogłaby potrwać jeszcze kilka lat. Oczywiście ekscytuje się kolejnymi informacjami na temat przyszłych konsol, ale mam wrażenie, że developerzy wciąż nie wykorzystali pełnego potencjału Xboksa One czy PS4. Nie jest to jednak istotne, skoro następcy zmierzają już ku nam wielkimi krokami.

Jeżeli o Xboksie Scarlett jest ostatnio nieco ciszej, to PlayStation 5 w październiku przypuściło małą ofensywę. Informacje na temat samego urządzenia oraz kontrolera do niego przykuły uwagę wszystkich fanów marki, podobnie zresztą jak pierwsze zdjęcie devkitu. Nie zdziwicie się zapewne, kiedy powiem wam, że Sony wybiega myślami w przyszłość dużo dalszą niż premiera „piątki”. Jak zauważył portal Gematsu, firma już teraz zarejestrowała w Japonii znaki towarowe dla przyszłych konsol – i to od razu na co najmniej kilkanaście lat do przodu. Tak więc PS6 raczej nikogo nie dziwi, PS7 spokojnie uznamy za godną pochwały zapobiegliwość, PS8 zda się przesadną ostrożnością, PS9 zahaczy już o paranoję, a PS10 o futurologię. Miło jednak, że jest na rynku spółka, która jest przewidywalna w uspokajający sposób (a nie, że jakieś tam 360, One czy Scarlett).

Gematsu przy tej okazji zrobiło też zestawienie rejestracji poprzednich znaków towarowych PlayStation. Jeżeli przy „jedynce” było trochę zamieszania (sama konsola wyszła w 1994, wniosek złożono w 2000, a zarejestrowano ją w 2005), to przy następczyniach wyglądało to dużo prościej. Przy PS2 Sony o znak towarowy postarało się już w 1999 (premiera w 2000), a przy „trójce” w 2005 (na rynek trafiła w 2006). Znak towarowy PlayStation 4 na fizyczny sprzęt czekał od 2006 do 2013; PS5 również zarejestrowano w 2006 i premierę będzie miało w 2020. Widzicie więc, że do tej pory Sony zdarzało się dłużej myśleć nad nazwami przyszłych konsol. Chociaż wiecie, to tylko znaki towarowe – firma może równie dobrze już przy „szóstce” podjąć decyzje o porzuceniu marki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 30 października 2019, 16:00   cali
@Samigraj - Nie zajmiesz jeżeli znak towarowy jest powiązany z marką SONY. Wpis do ewidencji to tylko formalność ale wymagany.
wtorek, 29 października 2019, 23:42   TheFrediPL
@Windcaller, sugerujesz koniec świata?
wtorek, 29 października 2019, 14:03   Samigraj
Dobra to ja idę zająć nazwę PS11
wtorek, 29 października 2019, 12:36   Krax
walczy z adobe
wtorek, 29 października 2019, 11:57   Windcaller
Wydaje mi się że PS6 może być ostatnią konsolą, po prostu nie chcą żeby ktoś żerował na marce gdy zostanie już wycofana z produkcji.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z