Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation z rekordem Guinnessa dla najlepiej sprzedającej się marki konsol domowych

Witold wtorek, 3 grudnia 2019, 10:11 News

Zaskoczeni jesteśmy tylko tym, że dopiero teraz.

Decyzja Sony o zerwaniu współpracy z Nintendo i zajęciu się tworzeniem własnej konsoli była potencjalnie jednym z najważniejszych momentów w historii naszej branży. Przełomowe PlayStation z 1994 zachwyciło graczy, szybko stając się najlepiej sprzedającym sprzętem do gier w historii. Zmiany, które wywołał poczciwy Szarak, doprowadziły chociażby do zniknięcia z tego rynku Segi, a dla milionów osób był pierwszym zetknięciem się z konsolowym światkiem.

Co tym bardziej niesamowite, „dwójka” przebiła popularnością poprzedniczkę. Przy trzecim PlayStation już tak dobrze nie było – chociaż i tak wynik blisko 90 milionów sprzedanych sztuk pozwolił mu wyprzedzić praktycznie wszystkich konkurentów. PS4 zaś udowodniło, że Japończycy nie zamierzają spuścić z tonu, stając się niedawno drugą najlepiej sprzedającą się konsolą stacjonarną w historii.

We're thrilled to be certified as the best-selling home video game console brand ever, with over 450 million units sold across the original PlayStation, PS2, PS3, and PS4 as of Nov. 7 according to @GWR.
 
And it's all thanks to you  pic.twitter.com/maO0TOVqs2

— PlayStation (@PlayStation) December 3, 2019

Zdziwić może więc fakt, że PlayStation dopiero dzisiaj zdobyło oficjalnie rekord Guinnessa w kategorii najlepiej sprzedającej się marki domowych konsol w historii. W ciągu 25 lat rozeszło się ponad 450 milionów egzemplarzy* poszczególnych jej generacji (do 7 listopada).

Gratulujemy wyniku i – niezależnie od osobistych sympatii – wcale się mu nie dziwimy.

Dla porządku: Nintendo w swojej historii sprzedało 322,54 miliony stacjonarnych konsol (a z mobilnymi liczba ta dobije do 752,27 milionów).

*Dokładniej: 450,19 miliona.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 4 grudnia 2019, 11:12   Michalius
Guiness to nie firma która szuka pobitych rekordów, a ich business model dawno już nie opiera się na sprzedaży książeczek z rekordami. By mieć rekord trzeba się do nich zgłosić z możliwym rekordem i zapłacić grubą kasę za rozpatrzenie sprawy. Sony pewnie dopiero teraz sypnęło groszem.
wtorek, 3 grudnia 2019, 15:28   Obrazony37
Tylko dlatego ze Nintendo nie nazywa konsol tak samo.
wtorek, 3 grudnia 2019, 11:30   witold
@Kyen W całej historii 752,27 miliony konsol stacjonarnych i mobilnych, a samych stacjonarnych 322,54.
A jeżeli chodzi o te 25 lat – nie wiem, czy masz na myśli ostatnie, czy te liczone od premiery NES-a, dlatego nie będę się wygłupiać z obliczeniami :P
wtorek, 3 grudnia 2019, 10:49   Kyen
Ciekawe ile konsol sprzedało Nintendo przez 25 lat.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

GeForce NOW – gramy za darmo w chmurze

News
środa, 14 lipca 2021

geforce-now--gramy-za-darmo-w-chmurze Każdy, kto obserwuje sytuację na rynku podzespołów PC, wie, że komputer nie jest obecnie tanią platformą do grania. Można jednak temu zaradzić w prosty sposób: usługa streamingowa GeForce NOW pozwala uruchomić dowolny tytuł niezależnie od posiadanego sprzętu.

Komentarzy:
29

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
7

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z