Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation z rekordem Guinnessa dla najlepiej sprzedającej się marki konsol domowych

Witold wtorek, 3 grudnia 2019, 10:11 News

Zaskoczeni jesteśmy tylko tym, że dopiero teraz.

Decyzja Sony o zerwaniu współpracy z Nintendo i zajęciu się tworzeniem własnej konsoli była potencjalnie jednym z najważniejszych momentów w historii naszej branży. Przełomowe PlayStation z 1994 zachwyciło graczy, szybko stając się najlepiej sprzedającym sprzętem do gier w historii. Zmiany, które wywołał poczciwy Szarak, doprowadziły chociażby do zniknięcia z tego rynku Segi, a dla milionów osób był pierwszym zetknięciem się z konsolowym światkiem.

Co tym bardziej niesamowite, „dwójka” przebiła popularnością poprzedniczkę. Przy trzecim PlayStation już tak dobrze nie było – chociaż i tak wynik blisko 90 milionów sprzedanych sztuk pozwolił mu wyprzedzić praktycznie wszystkich konkurentów. PS4 zaś udowodniło, że Japończycy nie zamierzają spuścić z tonu, stając się niedawno drugą najlepiej sprzedającą się konsolą stacjonarną w historii.

We're thrilled to be certified as the best-selling home video game console brand ever, with over 450 million units sold across the original PlayStation, PS2, PS3, and PS4 as of Nov. 7 according to @GWR.
 
And it's all thanks to you  pic.twitter.com/maO0TOVqs2

— PlayStation (@PlayStation) December 3, 2019

Zdziwić może więc fakt, że PlayStation dopiero dzisiaj zdobyło oficjalnie rekord Guinnessa w kategorii najlepiej sprzedającej się marki domowych konsol w historii. W ciągu 25 lat rozeszło się ponad 450 milionów egzemplarzy* poszczególnych jej generacji (do 7 listopada).

Gratulujemy wyniku i – niezależnie od osobistych sympatii – wcale się mu nie dziwimy.

Dla porządku: Nintendo w swojej historii sprzedało 322,54 miliony stacjonarnych konsol (a z mobilnymi liczba ta dobije do 752,27 milionów).

*Dokładniej: 450,19 miliona.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 4 grudnia 2019, 11:12   Michalius
Guiness to nie firma która szuka pobitych rekordów, a ich business model dawno już nie opiera się na sprzedaży książeczek z rekordami. By mieć rekord trzeba się do nich zgłosić z możliwym rekordem i zapłacić grubą kasę za rozpatrzenie sprawy. Sony pewnie dopiero teraz sypnęło groszem.
wtorek, 3 grudnia 2019, 15:28   Obrazony37
Tylko dlatego ze Nintendo nie nazywa konsol tak samo.
wtorek, 3 grudnia 2019, 12:11   lastmanstanding
Skąd to zaskoczenie? Czasy się zmieniły, kiedyś nawet nie mogłem pomarzyć o konsoli. W tych czasach kupiłem konsole tylko po to, żeby sprawdzić o co tyle szumu z exami i sprzedałem bo co to za padaka była to nie chce mi się pisać nawet.
wtorek, 3 grudnia 2019, 11:30   witold
@Kyen W całej historii 752,27 miliony konsol stacjonarnych i mobilnych, a samych stacjonarnych 322,54.
A jeżeli chodzi o te 25 lat – nie wiem, czy masz na myśli ostatnie, czy te liczone od premiery NES-a, dlatego nie będę się wygłupiać z obliczeniami :P
wtorek, 3 grudnia 2019, 10:49   Kyen
Ciekawe ile konsol sprzedało Nintendo przez 25 lat.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

PlayStation: Sprawdźcie, z jakimi grami spędziliście najwięcej czasu w 2019

News
wtorek, 14 stycznia 2020

playstation-sprawdzcie-z-jakimi-grami-spedziliscie-najwiecej-czasu-w-2019 Do tego możecie zobaczyć, jaka jest wasz ulubiony czas na korzystanie z konsoli lub ile trofeów zdobyliście w tym roku.

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

…czyli growe podsumowanie zeszłego tygodnia. Wstydliwe, ale tylko częściowo.

Komentarzy:
8

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce, w czasach, gdy kieszonkowe kalkulatory z wyświetlaczem LCD zdawały się nam szczytem technogadżeciarstwa, młody i obiecujący reżyser George Lucas stworzył „Gwiezdne wojny”. I odtąd nasz świat nie był już taki sam. W 40 lat później nadal czujemy dreszcze, słysząc temat przewodni filmu...

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z