Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPlayStation 5 zaliczyło największą premierę w historii konsol Sony

Witold środa, 25 listopada 2020, 15:25 News

„Popyt jest bezprecedensowy”.

„Nową generację” odmieniliśmy już chyba przez wszystkie przypadki, ale trudno się temu dziwić. Premiera PS5 i Xboksa Series X/S to w końcu najważniejsze branżowe wydarzenie ostatnich lat, co widać zresztą dobrze po zainteresowaniu klientów. W ostatnich tygodniach ciągle słyszymy o ograniczonej dostępności urządzeń – ma to swoje źródła nie tylko w problemach z produkcją i dostawami wynikłymi z pandemii, ale także w ogromnej popularności konsol.

Xbox Series X/S zaliczył 10 listopada najlepszy debiut w historii całej marki, w jego ślady poszła też konkurencja. Sony zapobiegliwie rozłożyło start na dwa dni (Europa dostała PS5 tydzień później, 19 listopada), lecz nie zaszkodziło to sprzedaży. Firma poinformowała bowiem właśnie, że PlayStation 5 może pochwalić się tytułem największej premiery ze wszystkich jej dotychczasowych konsol. Jak czytamy, „popyt jest bezprecedensowy”.

Równocześnie zapowiedziano, że przed świętami do sprzedawców wysłane zostanie więcej sztuk sprzętu. Jeżeli więc mieliście nadzieję na znalezienie PlayStation 5 pod choinką, nie wszystko jeszcze stracone.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 5,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 27 listopada 2020, 11:41   Shaddon
@silvver
Dobry materiał na pasek TVP. "CD Projekt dyskryminuje Polaków na rzecz Rosjan".
czwartek, 26 listopada 2020, 22:08   silvver
@tommy50 wszystkie gry w Rosji są znacznie tańsze. Czy to znaczy, że cała branża gier nienawidzi swoich rodaków ale kochają Rosjan? Nie, nie masz po prostu pojęcia o czym piszesz, do tego wysnuwasz wnioski z czapki.
czwartek, 26 listopada 2020, 18:22   Windcaller
@Brian no właśnie nie bardzo, bo póki co gry kosztujące więcej na PS5 (i XSeX) ponad 300zł np. Godfall czy CoD Black Ops Cold War na PC są w niższej cenie. Nie wydaje mi się żeby jakakolwiek gra w podstawowej wersji kosztowała więcej niż 60$ (ok. 250zł) na PC obecnie.
czwartek, 26 listopada 2020, 18:07   tommy50
@sebas24341
Ruskim CDP legalnie na GOGu sprzedaje CP2077 za 99zł.
Swoim Rodakom juz 2x drozej, tak nas kochają.
czwartek, 26 listopada 2020, 17:55   Windcaller
Mimo że "na zachodzie" zarabiają więcej to też nie są zadowoleni z podwyżek cen gier. Zarobki są wyższe, ale też droższy jest czynsz, jedzenie i wszystkie usługi. Wystarczy spojrzeć jak popularne są przeceny czy abonamenty które pozwalają nabyć gry dużo taniej. 80 euro za grę to wciąż sporo niezależnie gdzie się mieszka.
czwartek, 26 listopada 2020, 17:09   johan
Największa premiera bo spekulanci cały nakład od razu wykupili :) Rzucą następną partię konsol i kolejne szajki wykupią cały nakład, dla zwykłych ludzi zostanie z 10%. Spoko, trzeba golić frajerów płacących po 5k za kawałek plastiku z odgrzewanymi kotletami zamiast gier.
czwartek, 26 listopada 2020, 15:43   sebas24341
Nie no, kto będzie gry dla dzieci kupował za takie kwoty jak moge mieć to samo, tylko ładniejsze i z większymi możliwościami, na PC w promce po tygodniu od premiery? Albo nawet przed premierą, preorder cyberpunka na już stoi za 160zł na playasia.
czwartek, 26 listopada 2020, 12:51   Karatakus
@Tommy50 szok to był przy PS2 gdzie minimalna w naszym kraju wynosiła 760 brutto,a konsola na premierę kosztowała 2999. Zgadzam się natomiast w kwestii gier, bo uważam, że 350 zł jest ceną zbyt wysoką.
czwartek, 26 listopada 2020, 12:48   gimemoa
@tommy50 Ale ty wiesz, że na zachodzie taka gra to nieporównywalnie mniejszy wydatek niż u nas? Przy takiej samej kwocie pensji (przykładowo 2800 euro i 2800 złotych) masz 70 euro i 350 złotych. 5-krotnie więcej. Smutne jak nasze pieniądze są mało warte.
czwartek, 26 listopada 2020, 10:22   Brian
@tommy50 ale wiesz, że na nic ci pc, bo te nowe ceny gier to nie ceny gier na ps5, tylko gier ogółem, :)

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z