Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMetro: Nowa odsłona serii może zostać wzbogacona o tryb wieloosobowy

hraboll środa, 25 listopada 2020, 20:50 News

Metro Exodus wykorzysta natomiast potencjał nowych konsol. Wszystko za sprawą specjalnej aktualizacji.

Studio 4A Games z niemałym poślizgiem świętuje 10 rocznicę wydania interaktywnego Metro 2033 (wszak gra pojawiła się na rynku w marcu 2010 roku). Ukraiński developer korzystając z okazji przedstawił również swoje plany. Co zatem nas czeka w bliższej i dalszej przyszłości? Z przedstawionych informacji wynika, że Metro Exodus otrzyma next-genowy upgrade:

Obecnie ciężko pracujemy nad przeniesieniem gry Metro Exodus na Xboksa Series X/S i PlayStation 5. Specjalna aktualizacja zadebiutuje w przyszłym roku. Chociaż nie możemy jeszcze udostępnić wszystkich szczegółów, należy spodziewać się znacznych ulepszeń, w tym płynniejszej animacji, zwiększonej rozdzielczości, skróconego czasu ładowania i oszałamiających funkcji ray tracingu, które są możliwe dzięki nowemu sprzętowi.

Z przyjemnością potwierdzamy, że ulepszone wersje będą również dostępne jako bezpłatne aktualizacje dla wszystkich dotychczasowych nabywców gry. Oznacza to, że jeśli posiadasz już Metro Exodus w wersji na Xboksa One lub PlayStation 4, w wersji cyfrowej lub na płycie, będziesz mógł bezpłatnie pobrać upgrade do tej ulepszonej wersji na konsolach następnej generacji.

Trwają także prace nad kolejną odsłoną marki Metro:

Nie jest tajemnicą, że rozpoczęliśmy już prace nad następną grą z serii Metro. Wykorzystując wszystko, czego nauczyliśmy się w ciągu ostatnich 15 lat, postawiliśmy sobie jeszcze wyższe cele - następny tytuł jest tworzony na konsole nowej generacji oraz pecety. Nasz silnik zostanie gruntownie przebudowany, aby wykorzystać nową moc, dyski SSD oraz ray tracing – najważniejsze atuty nowych konsol.

Naszym celem jest dostarczenie wspaniałej fabularnej gry dla pojedynczego gracza; na tym opiera się seria Metro. Nieustannie dążymy do tworzenia większych i lepszych gier, ale słuchamy też tego, co mówią fani i wiemy, co jest dla Ciebie ważne. Poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za serię i uważamy, że będziesz podekscytowany naszymi planami na następny rozdział.

Nasze partnerstwo z Saber Interactive [ogłoszone w sierpniu bieżącego roku - dop. red] pozwoli nam odkryć coś, co zawsze było ambicją studia 4A Games, a także coś, czemu nigdy nie byliśmy w stanie się poświęcić, przynajmniej do tej pory: rozgrywce wieloosobowej w uniwersum Metro.

Jako małe studio nigdy nie byliśmy w stanie sprostać tym ambicjom, a nasze pomysły nigdy nie wyszły poza fazę prototypu. Jednak dzięki doświadczeniu Saber w tworzeniu gier online aktywnie badamy koncepcje gry wieloosobowej, które oferują nowy sposób na poznanie świata Metro. Wiemy, że niektórzy z naszych fanów mają obawy, gdy słyszą wzmiankę o trybie wieloosobowym, więc chcieliśmy zająć się tym tematem i porozmawiać o niektórych celach i zasadach stojących za tą wczesną eksploracją.

Zacznijmy od tego, że słyszymy wasze obawy. Nie traktujemy trybu wieloosobowego jako ćwiczenia ani próby wpisania się jakiś trend lub modę. Jako twórcy chcemy odkryć tryb dla wielu graczy, który ma sens dla uniwersum Metro. Dążymy również do tego, aby zabawa sieciowa nie szkodziła naszym ambicjom w odniesieniu do singlowej kampanii. Będziemy potrzebować oddanego zespołu skupionego wyłącznie na komponencie online i to właśnie może przynieść nasza nowa współpraca z Saber Interactive; lata doświadczenia, dostęp do technologii i know-how...

Dodatkowo przypominamy, że to dopiero początek - żadna z powyższych myśli nie oznacza, że ​​następna gra z serii Metro będzie przeznaczona tylko dla wielu graczy; lub że następna gra będzie oferowała tryb singlowy oraz potyczki sieciowe w tym samym pakiecie. Wciąż się zastanawiamy, ale musicie wiedzieć, że jesteśmy absolutnie zaangażowani w bardziej jednoosobowe, oparte na fabule doświadczenia, które nasi fani znają i kochają.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 28 listopada 2020, 13:03   kasiulec1985
Multi w Metro ma sens TYLKO jeśli będzie odwzorowane całe metro oraz obrzeża. W innym przypadku jest to tylko łechtanie ego ludzi lubiących gry multi, które nie mają prawa bytu przy tym universum. A przynajmniej logicznie jest to bez sensu. PS: jaki sprzęt uciągnąłby multi o wyglądzie Metro Exodus, nie mówiąc już o RT oraz ładniejszej grafice niż w exodusie?
piątek, 27 listopada 2020, 12:43   fanboyfpsow
Ale to są gry rpg lub RPG podobne tutaj mamy Od samego początku gr fpp nastawioną głównie na fabułę i klimat i dzięki temu że Studio było w 100% skupione na singlu dostawaliśmy zawsze(Przynajmniej dla mnie) mega świetną Historię i klimat. Teraz to może (ale nie musi) zostać zaburzone. Multi to noże być w Codzie BF ie albo nie wiem w wyścigówkach a nie w takiej grze.
piątek, 27 listopada 2020, 9:47   Zszywacz
@fanboyfpsow - Neverwinter Nights też był grą projektowaną dla jednego gracza. Nie przeszkadzało to w wypuszczeniu klonu MMO. Podobnie Drakensang.
czwartek, 26 listopada 2020, 23:44   Preventorian
Multi. Pfff...
czwartek, 26 listopada 2020, 18:31   DETHKARZ
Oby nie było tak chamskiej zagrywki jak z metro exodus przy zapowiedzianej już premierze na steamie, która została wycofana...
czwartek, 26 listopada 2020, 17:00   MrKapusta
Powiem to tak, gdyby to byłoby multi skupione bardziej na RP, to byłby hit - patrząc na to, jakie universum metro jest otwarte, aż żal byłoby tak nie zrobić.
czwartek, 26 listopada 2020, 14:51   Shlebe
Fajnie jakby sie skupili na napisaniu dobrej fabuły i postaci. Exodus pod tym względem to infantylne gunwo
czwartek, 26 listopada 2020, 13:22   GolecWTF
Podsumowując:
- wciąż skupiają się na singlu,
- multi chcą zrobić z pomysłem, a nie jak w pierwszej lepszej grze,
- nie przedstawili ŻADNYCH konkretów.No ale oczywiście w komentarzach wielki ból XDDD
czwartek, 26 listopada 2020, 12:28   fanboyfpsow
Skupione
czwartek, 26 listopada 2020, 12:28   fanboyfpsow
Który normalny na umyśle gracz życzył by sobie multi w Metrze..... To tylko takie PR owe gadanie na pewno ten ich nowy wydawca wymusił na nich zrobienie w multi. Jeszcze bym przełknął tryb multi jak by to było coś ala Death Stranding że jakiś gra cz może nam pomóc budując jakiś mostek albo klatkę ale to też do tej gry za bardzo nie pasuje, Na pewno zrobią jakieś popłuczyny ala cod lub bf w które nikt za bardzo nie będzie chciał grać a tylko jakość singla na tym ucierpi bo całe studio nie będzie na tym

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z