Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation: Pierwsze szczegóły na temat nowego PS VR

Witold przedwczoraj, 17:04 News

Przede wszystkim nastawcie się na dłuższe oczekiwanie.

Mając w pamięci poprzednie falstarty technologii wirtualnej rzeczywistości, długo pozostawaliśmy sceptyczni wobec VR-owej rewolucji. Szybko okazało się jednak, że choć gogle na pewno nie zastąpią nam tradycyjnych metod rozgrywki, prawdopodobnie zostaną z nami już na stałe. Niemałą rolę we wprowadzaniu ich pod strzechy odegrało Sony, udostępniając zwykłym graczom pierwszy sensowny (pod względem stosunku ceny do jakości) zestaw VR.

PS VR okazało się sporym sukcesem, a firma nie kryła, że zamierza wspierać tę technologię także po premierze PlayStation 5. Po całych miesiącach milczenia nareszcie zdecydowano się odkryć karty... no, przynajmniej ich część, ponieważ wciąż więcej tu niewiadomych niż pewnych informacji.

Hideaki Nishino z Sony w oficjalnym wpisie na blogu zdradził jednak najważniejszą informację: nowe PlayStation VR nie trafi na rynek w 2021. Na pocieszenie dowiedzieliśmy się za to, że pierwsi twórcy zaczęli już tworzyć na nie gry.

Jak zapowiada Nishino, gogle przyniosą „dramatyczny skok wydajności i interaktywności”. Dodał też:

Po założeniu nowego zestawu słuchawkowego gracze doznają jeszcze mocniejszego poczucia obecności w świecie gry i bardziej się w nim zanurzą. […] Wykorzystujemy to, czego nauczyliśmy się od czasu premiery PS VR na PS4, aby opracować system VR nowej generacji, który poprawia wszystko: od rozdzielczości i pola widzenia po śledzenie ruchów i input. [Gogle] połączą się z PS5 jednym kablem, aby uprościć konfigurację i ułatwić korzystanie z urządzenia, jednocześnie zapewniając wysokiej jakości wrażenia wizualne.

Jedną z innowacji, którymi jesteśmy podekscytowani, jest nasz nowy kontroler VR. Będzie zawierał niektóre z kluczowych funkcji kontrolera bezprzewodowego DualSense. Skupiamy się też w ogromnym stopniu na ergonomii. To tylko jeden z przykładów przyszłościowych technologii, które opracowujemy, aby dorównać naszej wizji nowej generacji gier i doświadczeń VR.

Więcej informacji poznamy w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation VR, PlayStation 5,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
przedwczoraj, 19:33   szakalik1
czekam :)

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Cykliczne wydarzenie Valve trwało od 3 do 9 lutego, a że kapnęłam się w ostatniej chwili, nie ograłam nawet połowy tego, co miałam w planach.

Komentarzy:
12

Chodź, pójdziemy razem na spacer.

Komentarzy:
7

Wyczerpującą odpowiedź znajdziesz w ostatnim podlinkowanym klipie. (Ale i tak warto było!).

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z