2
26.04.2024, 09:30Lektura na 1 minutę

Activision Blizzard znacznie podbija przychody Microsoftu

W kontekście przejęcia Activision Blizzard niektórzy mogli się zastanawiać „Czy warto chodzić po tych wszystkich komisjach, żeby uzyskać zgodę?”. Jak pokazują przychody Microsoftu — jeszcze jak.

Od przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft minęło już ponad pół roku, a problemy jakby wciąż te same. Co i rusz dochodzą do nas kolejne podejrzane informacje o zmianach w regulaminie Battle.netu czy dziwaczne wypowiedzi byłego prezesa o napiwkach dla twórców gier… 

Pomimo tego jednak Microsoft zdecydowanie ma się z czego cieszyć, gdyż zakup Blizzarda bardzo mu się opłacił. Dowodzą tego opublikowane niedawno wyniki finansowe firmy za trzeci kwartał, z których jasno wynika, że przychody przywiane przez Zamieć stanowiły istotny element całości zarobionych pieniędzy.

Ogólne przychody Microsoftu wyniosły 61,9 miliarda dolarów i względem poprzedniego kwartału wzrosły o 17%, z kolei dochód netto firmy wyniósł 21,9 miliarda, co jest wzrostem aż o 20%. Gdy popatrzymy na zarobki firmy w kategorii More Personal Computing, to zobaczymy, że wyniosły one 15,6 miliarda dolarów (wzrost o 17%), z czego aż 62% stanowiły przychody związane z zawartością i usługami Xboksa. 

Co istotne, aż 61 z tych punktów procentowych to zarobki wynikające z przejęcia Activision Blizzard, a zatem szefostwo zdecydowanie ma powód do świętowania. Oby przełożyło się to na jak najlepszą jakość nadchodzących gier.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów159

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze