1
13.10.2023, 07:00Lektura na 2 minuty

Alien: Blackout wkrótce odejdzie w niebyt. Ostatnia szansa by zagrać

Mobilna kontynuacja Alien: Isolation zostanie całkowicie wycofana ze sklepów.


Samuel Goldman

Po sukcesie wśród graczy, za którym niestety nie stał sukces sprzedażowy, Alien: Isolation stało się chyba najlepszą „horrorową” gradaptacją „Obcego”, a przy okazji pokazem kunsztu projektowania sztucznej inteligencji przeciwnika, nękającego nas przez całą grę. Tytuł prosił się o sequel, ale zamiast tego dostaliśmy Hyenas… A nie, nie dostaliśmy, bo Sega zamknęła projekt, z kolei Creative Assembly mierzy się ze zwolnieniami.

Nieformalnym sequelem Isolation było mobilne Alien: Blackout – ponownie jako Amanda Ripley staniemy w szranki z kosmiczną paskudą, lecz tym razem będziemy musieli dbać również o grupkę innych ludzi. Gameplayowo nie jest to już gra w chowanie się w szafkach i narzekanie na to, że Ksenomorf zacznie je w końcu częściej przeszukiwać, a coś zbliżonego bardziej do serii Five Night at Freddy’s, skrzyżowanego z momentami zadziwiająco trudną – jak na mobilniaka – grą logiczną. Niestety według najnowszych informacji Alien: Blackout czeka wieczny blackout – tytuł będzie dostępny tylko do 31 października.

Oficjalne wycofywanie gry ze sprzedaży jest decyzją dosyć dziwną, ale odpowiedzialne za nią studio nie ujawniło jej powodów. Jeśli dokonacie zakupu w sklepie Play lub App Storze przed tym terminem, gra pozostanie w waszych bibliotekach.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1011

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze