4
23.06.2022, 12:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Hyenas to nowa gra twórców Alien: Isolation

Były ogromne szanse na to, że Total War będzie kolejną grą studia Creative Assembly. Nie tym razem!


Bolesław Zapałka

Wyjaśnijmy też jedno. Napisałbym w nagłówku, że Hyenas to nowa gra twórców Sonic: Classic Collection, ale szef by tego nie puścił. Tak ten świat stworzony jest, że horror z Obcym jest lepiej rozpoznawalny. A czymże jest Hyenas? To sieciowa strzelanka drużynowa. Jeśli więc tytuły, które podzieliły na rynku cały tort między sobą, to dla was za mało, może warto zerknąć na tą wschodzącą gwiazdkę. Wiemy na pewno, czym gra nie będzie:

Tak rozgrywkę w Hyenas w skrócie opisuje wydawca: „Wasza trzyosobowa ekipa musi pokonać cztery inne, by zgarnąć najbardziej wypasione łupy i wywalczyć sobie ucieczkę”. Studio ma ambicje zmienić strzelanki tak samo, jak Alien: Isolation zmienił horrory. Z tym, że tego drugiego nie mogę potwierdzić, bo akurat wtedy grałem w Somę.

Trailer prezentuje starcia z każdej możliwej perspektywy, więc trochę trudno wywnioskować, która zostanie wykorzystana w grze, ale określenie „strzelanka” raczej sugeruje pierwszoosobową. Paleta barw budzi lekkie skojarzenia z Tom Clancy’s XD(efiant), więc dla statystycznego gracza z Polski, który wielbi odcienie brązu i szarości rodem ze Stalkera, może to być zbyt wiele. I tak, wiem, XDefiant już nie ma "Tom Clancy's" w nazwie. Ciekawe czemu. Tymczasem zapraszam na seans:

Hyenas pojawi się na ryneczku w 2023 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One i Xboksach Series X/S.

Redaktor
Bolesław Zapałka

Redaktor bezczelny giereczkowej grafomanii. Antyfan gazety, który dostał robotę newsmana, by zinfiltrować i zniszczyć ten serwis od środka. Zagorzały przeciwnik craftingu, rozwoju postaci i dialogów w grach.

Profil
Wpisów76

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane