1
14.08.2023, 08:40Lektura na 2 minuty

Anno: Seria doczeka się modów po 25 latach

Do serii Anno wprowadzono rozwiązanie, które w przypadku innych city builderów jest już standardem. W końcu!


Michał „Perzi” Perzanowski

Gracze lubią, gdy wydawca ich ukochanej gry aktywnie wspiera społeczność modderską. Częścią uroku city builderów, jak choćby Cities: Skylines, są tysiące modyfikacji stworzonych przez graczy. Mapy, budynki, zabytki, pojazdy, drogi, motywy i czasami nawet całkowicie nowe systemy są ciągle tworzone przez modderów, co oznacza, że za każdym razem, gdy projektujemy miasto, znajdziemy coś zupełnie nowego.


Anno 1800 ze wsparciem modów

W przypadku serii Anno minęło około 25 lat. Seria strategicznych city builderów istnieje bowiem od 1998 roku i początkowo tworzona była przez Max Design, a później przez Ubisoft Blue Byte. W tym miesiącu po raz pierwszy w historii serii pojawi się oficjalne wsparcie dla modów.

Modyfikacje są integrowane w najnowszej grze, czyli Anno 1800 (została wydana w kwietniu 2019 roku na PC i w marcu 2023 roku na konsole nowej generacji), za pośrednictwem mod.io. Oficjalne wsparcie jest natomiast wdrażane stopniowo. Pierwsza faza to zaproszenie modderów do przesyłania modyfikacji. Ponad 100 elementów pojawiło się już w ciągu pierwszych 48 godzin od startu obsługi modów.


Jesteśmy zachwyceni partnerstwem z firmą Ubisoft i udostępnieniem oficjalnego wsparcia dla modyfikacji w grze Anno 1800. Jako filar gatunku strategicznego, jest to właściwy krok, aby seria dostarczyła graczom nowych doświadczeń. Przenosząc modyfikacje na pierwszy plan, do graczy wewnątrz gry oraz na Anno Union, z dumą współpracujemy z firmą Ubisoft i twórcami, których inspirują.


Scott Reismanis, CEO i współzałożyciel firmy mod.io

Na liście usprawnień są już m.in. różnorodne skórki dla budynków, zmodyfikowane łańcuchy produkcji i dostaw, ułatwienia logistyczne, elementy infrastruktury, a nawet poradniki dla zielonych graczy.

Od 22 sierpnia integracja z mod.io będzie dostępna dla wszystkich graczy Anno 1800. Gracze będą mogli uruchomić grę i przeglądać w niej menu modyfikacji oraz pobierać i aktywować te, która zechcą. Tego dnia pojawi się również nowe DLC dla gry.


To pakiet kosmetyczny o nazwie „Park Narodowy” i będzie towarzyszył integracji naszej gry z mod.io. Jednak już teraz możecie odwiedzić oficjalną podstronę Anno 1800 na platformie. To pozwoli każdemu z was, modderom, już teraz przesyłać swoje twórcze prace i zakładać swoje strony. W ten sposób gracze będą mogli od razu znaleźć i używać waszych modyfikacji w dniu premiery.


Anno Team

Graliście w Anno 1800? Czy będziecie chcieli wrócić do gry po tej informacji?


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze