124
24.06.2011, 16:35Lektura na 2 minuty

AntiSec: Jest i pierwsza ofiara hakerów

Kilka dni temu hakerzy z LulzSec i Anonymous połączyli siły tworząc grupę AntiSec i zapraszając do wspólnej "zabawy" wszystkich chętnych. Ich celem miały zostać organizacje rządowe, banki i inne poważne instytucje, a i ataki nie miały opierać się na zwykłych DDoS-ach. Hakerzy nie żartowali - pierwsza poważna ofiara za nami.


Berlin

W wyniku włamu, którym chwalili się już w okolicach wtorku, w ręce hakerów "organizacji" AntiSec trafiły tajne dokumenty policji amerykańskiego stanu Arizona. Wśród nich znalazły się e-maile, prezentacje, plany działania, raporty i notatki wysyłane pomiędzy komisariatami. Wszystkie te materiały związane były ze sprawą nielegalnej emigracji, z którym to problemem stan boryka się od dobrych kilku lat, gdyż granica pomiędzy Arizoną a Meksykiem strzeżona jest - co najmniej - kiepsko.

Hakerzy w oficjalnej informacji prasowej wyrazili swoją dezaprobatę względem aktu SB1070, czyli prawa wprowadzonego przez stan Arizona, na mocy którego funkcjonariusze policji mogą zgodnie z własnym widzimisię zatrzymywać imigrantów i wymagać od nich "potwierdzenia swojej tożsamości". Naturalnie: oficjalnie nie mogą, ale wszyscy dobrze wiedzą, jak wyglądają tego typu sprawy w praktyce.

Wbrew pozorom to, co u nas w Polsce wydaje się całkowicie naturalne - każdy dorosły obywatel ma w portfelu dowód osobisty, a i wielu nosi ze sobą cały czas nawet książeczkę wojskową - w Stanach Zjednoczonych doprowadziło do licznych protestów, a samo SB1070 było ostro krytykowane. W ostatecznym rozrachunku okazało się jednak, że ponad 60% obywateli Ameryki Północnej jest za.

Teoretycznie: informacje, które od dzisiaj dostępne są na torrentach w formie około 500-megabajtowej paczki są dla nas bezwartościowe, jednak biorąc pod uwagę fakt, że wiele z nich łamie amerykańskie prawo, akcje AntiSec mogą przynieść ciekawe rezultaty.

Kolejne "ciekawostki" grupa LulzSec zapowiada na przyszły poniedziałek.

Redaktor
Berlin

Everybody wants to be a Master — everybody wants to show their skill. Everybody wants to get there faster, make their way to the top of the hill. Each time you try you're gonna get just a little bit better. Each day we climb one more step up the ladder. It's a whole new world we live in — it's a whole new way to see. It's a whole new place, with a brand new attitude. But you've still gotta catch 'em all... And be the best that you can be!

Profil
Wpisów1396

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze