1
12.04.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Apple wreszcie pozwoli na naprawę iPhone'ów używanymi częściami

Apple zapowiedziało, że jeszcze tej jesieni wystartuje nowy proces kalibracji części, dzięki czemu do naprawy będą mogły posłużyć używane elementy.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Piekło zamarzło. Apple ogłosiło, że wkrótce wprowadzone zostaną zmiany, które pozwolą klientom i niezależnym serwisom wykorzystywać używane części do naprawy uszkodzonych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Proces ten zostanie zapoczątkowany jesienią, a pierwszymi sprzętami, które z niego skorzystają, będą wybrane modele iPhone'ów, prawdopodobnie te z serii 15.


Napraw swojego iPhone'a

Gigant z Cupertino zapewnia przy tym, że proces naprawy z wykorzystaniem używanych części został zaprojektowany w taki sposób, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo i uszanować prywatność właściciela sprzętu. W wyniku nadchodzących zmian używane części Apple będą posiadały wszelkie funkcje dostępne dotychczas wyłącznie w przypadku nowych elementów, a wszystko to za sprawą przyznania dostępu do oryginalnej kalibracji fabrycznej.

Zmianą w podejściu do wykorzystywania używanych części do naprawy smartfonów Apple nie omieszkał pochwalić się starszy wiceprezes firmy ds. inżynierii sprzętu John Ternus:


Przez ostatnie dwa lata zespoły Apple wprowadzały innowacje w zakresie projektowania i produkcji produktów, aby wspierać naprawy przy użyciu używanych części Apple, które nie zagrażają bezpieczeństwu ani prywatności użytkowników. Cieszymy się, że dzięki najnowszemu rozszerzeniu naszego programu naprawczego możemy zapewnić naszym klientom jeszcze większy wybór i wygodę, jednocześnie pomagając wydłużyć żywotność naszych produktów i ich części.


John Ternus

Korporacja ogłosiła przy tym, że podejmie wszelkie kroki ku wyeliminowaniu z obiegu części pochodzących ze skradzionych lub zgubionych (a później odnalezionych przez kogoś innego) urządzeń. W przypadku, gdy naprawiany smartfon wykryje element pochodzący ze sprzętu, na którym włączona była blokada aktywacji lub Lost Mode, jego możliwości kalibracji zostaną ograniczone.

Aktualizacji doczeka się także zakładka „Parts and Service” ulokowana w ustawieniach iPhone'ów. Za jej pośrednictwem użytkownicy telefonu mogą sprawdzić, czy ich urządzenie było naprawiane oraz dowiedzieć się, czy wykorzystane w trakcie tego procesu części były nowe lub używane.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów883

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze