18.05.2022, 10:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Arma Reforger już we wczesnym dostępie

Bohemia zdecydowała się udostępnić nową Armę natychmiast po jej zapowiedzeniu – zagrać możemy już teraz.

Pod koniec zeszłego roku wszyscy zastanawialiśmy się, czy „właśnie tak wyglądać będzie następna Arma”, kiedy to pojawiły się pierwsze screenshoty oraz krótki zwiastun Enfusion Engine. Ostatnio przeczytaliśmy też pierwsze plotki o Armie Reforger i myśleliśmy nad tym, czy będzie kolejną odsłoną serii i pomostem do „czwórki”. Cóż, na odpowiedzi nie musieliśmy długo czekać.

Arma Reforger już znajduje się we wczesnym dostępie, jednak na ten moment zebrała mieszane opinie na Steamie. W sumie trudno powiedzieć, czy powinniśmy się spodziewać czegoś więcej po testowaniu nowego silnika i tworzeniu podwalin pod następną część.

Czytając zamieszczone przez graczy recenzje, można szybko dojść do wniosku, że fani serii wcale nie są szczególnie zawiedzeni i uważają, że to całkiem dobry pierwszy krok do nowej Army. Oczywiście zdarzają się głosy mianujące nową odsłonę „Armą Refunder”. Warto też zaznaczyć, że to raczej coś dla osób trzymających kciuki za serię: jak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku wczesnych dostępów, lecz ten konkretny kosztuje 100 zł – całkiem sporo jak na test nowego silnika. Raczej chodzi w tym o to, aby wesprzeć twórców.

Poniżej możecie przeczytać recenzję uznaną przez graczy za najbardziej przydatną.


To jest tylko demo multiplayera w pakiecie z narzędziami edytorskimi, aby umożliwić modderom przeniesienie ich zawartości do nowego silnika przed Armą 4. To jeszcze wczesny etap, ale wydaje się, że jest to dużo krok naprzód od Army 2 i 3, nadal będąc Armą. Zniknęło menu z kółkiem przewijania, wszystkie interakcje z wołaniem. W oparciu o Reforger, jestem podekscytowany przyszłością Army. Chciałem tylko pomóc ludziom, by wiedzieli, co kupują. Jestem pewien, że Bohemia wkrótce będzie miała film, w którym omówi więcej szczegółów.


Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów420

Obserwujących5
Brak okładki
Arma Reforger
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
-
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Arma Reforger

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane