6.07.2023, 08:45Lektura na 2 minuty

Assassin’s Creed Mirage pozwoli nam poznać historię Bagdadu

Ubisoft ma gratkę dla miłośników historycznych faktów. Mirage będzie niemal jak Wikipedia!

W Assassin’s Creed Mirage wcielimy się w Basima i podobno zostaniemy najbardziej wszechstronnym asasynem w całej serii. Jakby tego było mało, znalazło się jeszcze coś ekstra dla fanów historii, którzy chętnie dowiedzą się czegoś więcej o Bagdadzie.

Ubisoft informuje, że gry z rodziny Assassin’s Creed zawsze miały zbliżać fanów do historii, a Mirage utrzyma tę tradycję m.in. za sprawą specjalnej funkcji, która została zaimplementowana w najnowszej produkcji.

Gracze otrzymają solidną porcję faktów na temat Bagdadu wraz ze specjalnie przygotowanymi obrazkami, które zostały zapewnione m.in. dzięki współpracy z wybranymi muzeami. To sposób na poznawanie historii, sztuki i kultury Bagdadu, a wszystko podczas ogrywania nowej odsłony serii.

Basim może odwiedzić 66 historycznych lokacji, a gracze będą mogli odblokowywać specjalne artykuły, dzięki którym zagłębią się w informacjach z różnych dziedzin, jak np. wierzenia i codzienne życie, sztuka i nauka, czy ekonomia.

To dobry moment na przypomnienie, że jeśli ktoś zdecyduje się na kupienie wersji deluxe, może liczyć na dodatkowy strój inspirowany grą Prince of Persia, a nawet skórki dla orła oraz wierzchowca. O tym pewnie nie będzie wzmianek w historycznych wpisach rodem z Wikipedii, ale przecież elementy fantastyczne są odwieczną częścią serii.

Niedawno Rajmund informował, że Bagdad w grze zostanie podzielony na cztery dzielnice, ale nasz bohater odwiedzi także kilka terenów wokół niego. Oczywiście skala gry będzie mniejsza w stosunku do ostatnich gigantycznych produkcji, bo Mirage od początku był zapowiadany jako odpowiedź Ubisoftu na głosy fanów, którzy mieli dość przesadnie wielkich map.

Z kolei Wokulski pisał, że Assassin’s Creed Mirage to część, która będzie swego rodzaju powrotem do korzeni. Innymi słowy, fani dostaną znacznie bardziej oldschoolową odsłonę z krótszą historią, którą wstępnie zaprezentowano na zwiastunie fabularnym.

Assassin’s Creed Mirage trafi na rynek 12 października 2023 roku na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksy One i Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze