6
19.06.2023, 11:15Lektura na 2 minuty

Assassin's Creed Mirage: Twórcy porównali mapę gry do 2 poprzednich odsłon serii

Wiemy od dawna, że Ubisoft szykuje Assassin's Creed Mirage jako znacznie bardziej kompaktowe przeżycie, ale teraz Francuzi podzielili się konkretami.

Assassin's Creed Mirage od początku był zapowiadany jako odpowiedź Ubisoftu na głosy fanów, którzy domagali się produkcji o mniejszej skali. Niedawne zapowiedzi potwierdziły, że czeka nas powrót do korzeni, a Francuzom na pewno przydałby się teraz ciepło przyjęty hit, który przerwałby ich złą passę z ostatnich miesięcy.

Jak duża mapa będzie nas więc czekać w Assassin's Creed Mirage? Od dawna wiemy, że nie ma co liczyć na ogromny otwarty świat pokroju Odyssey czy Valhalli, jednak teraz twórcy konkretnie porównali Bagdad z Mirage do Konstantynopola z Revelations oraz Paryża z Unity. Takiego zestawienia mieli użyć w trakcie rozmowy z jednym z dziennikarzy, którzy brali udział w pokazie gry.

Sam Bagdad ma być podzielony na cztery dzielnice, ale nasz bohater odwiedzi także kilka terenów wokół niego. Nie ma więc się co obawiać, że czeka nas mało przygód, po prostu skala gry – zgodnie z obietnicami – będzie mniejsza w stosunku do ostatnich gigantycznych produkcji.

Przypominam, że Assassin's Creed Mirage ukaże się 12 października 2023 na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksy One i Series X/S. Oczywiście nie jest to jedyny Asasyn, jakiego obecnie opracowuje Ubisoft.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1910

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze