3
9.06.2023, 17:16Lektura na 2 minuty
Wideo

Assassin's Creed Mirage: Twórcy opowiadają o powrocie do korzeni serii

Nowy-stary Asasyn pozwoli nam wcielić się w postać znaną z Valhalli, ale tytuł stylem odwołuje się do pierwszych odsłon sagi o zabójcach.

Nie tak dawno temu zrobiłem sobie maraton przez wszystkie Asasyny i choć byłem tego świadomy, to dopiero po zagraniu „na świeżo” zauważyłem, jak duży rozrzut jest pomiędzy pierwszymi odsłonami tej serii, a chociażby ostatnią jej trylogią. Nadchodzący Assassin’s Creed Mirage od pierwszych zapowiedzi jawił się jako powrót do korzeni, a parkour wzorowany na Unity, czy słowa producenta wykonawczego Mirage o długości rozgrywki napawały rozsądnym optymizmem. Czyżby Ubi wreszcie zrozumiało, że czas na zmiany i wróciło do czasów, w których zdecydowano się na usunięcie z „jedynki” kuszy, tłumacząc to wiernością historyczną?

Aż tak dobrze to nie ma, ale pierwszy gameplay Assassin’s Creed Mirage wyglądał nieźle. Z kolei zaprezentowany właśnie materiał o powrocie do korzeni serii potwierdza, że mamy do czynienia z nieco innym Asasynem niż dotychczas. Przede wszystkim gra wraca do swoich 3 głównych mechanik – parkouru, skradania się i zabójstw z zaskoczenia. Szczególnie w pierwszym aspekcie widać refleksję nad starymi, dobrymi czasami; wraca kilka ruchów i elementów pamiętanych chociażby z przygód Ezia.

To, że Mirage jest trochę nowością, a trochę listem miłosnym do fanów pierwowzoru widać chyba najbardziej w tym, że twórcy zdecydowali się na implementację filtra, mającego imitować paletę kolorów z pierwszego Assassin’s Creeda. Jest też wiele mniejszych i większych odniesień, a wszystko wyjaśnią wam ludzie pracujący nad nadchodzącą produkcją:

Czy powrót na Bliski Wschód, wspominki i próba złożenia hołdu starym czasom wystarczy, by postawić markę na nogi? Zdaniem jednych pewnie tak, a zdaniem innych Asasyni zasługują na przerwę o wiele dłuższą, niż miało to miejsce pomiędzy Syndicate a Origins… Więcej informacji na temat nowego Assassin's Creeda powinniśmy dostać już wkrótce – 12 czerwca o 21:00 startuje Ubisoft Forward, gdzie zostanie pokazany także Nexus. Data premiery Mirage została wyznaczona na 12 października 2023 roku. Gra ukaże się na pecetach, PS5, PS4, Xboksach Series X|S, Xboksach One oraz Amazon Lunie.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1025

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze