1
31.07.2023, 08:15Lektura na 2 minuty

Assassin’s Creed Mirage: Ubisoft mówi, ile godzin zajmie ukończenie gry

Z pewnością jest to dobra informacja dla tych, którzy odbili się od rozmiarów ostatnich części serii Assassin’s Creed.

Assassin’s Creed Mirage zapowiada się na sentymentalną podróż do klasycznej formuły serii. Ten przepis na rozgrywkę został ostatecznie porzucony wraz z AC Origins, które skręciło gwałtownie w stronę ogromnego RPG w otwartym świecie. Klasyczność formuły przejawia się tutaj w kameralności Mirage względem poprzednich części.

W czerwcu studio nakreśliło rozmiary mapy, po jakiej przyjdzie nam się poruszać. Ta swoją wielkością ma nawiązywać bardziej do Paryża z Assassin’s Creed Unity niż do starożytnej Grecji znanej z AC: Odyssey. Niedawno na jaw wyszedł również przewidywany czas potrzebny na ukończenie gry. Informacjami tymi podzielił się główny projektant Mirage, Fabian Salamon.


Podczas ostatnich testów, średnia [na ukończenie gry] wyniosła około 20–23 godziny. Czas ten może wzrosnąć do nawet 25–30 godzin, jeżeli będziemy chcieli poznać wszystkie sekrety produkcji. Dla tych, którzy przechodzą gry ekspresowo, będzie to mniej więcej 20 godzin.


Fabian Salomon

Informacje przekazane przez Salomona potwierdzają, że Assassin’s Creed Mirage będzie bardzo blisko powiązane z pierwszymi częściami serii, które wymagały od graczy poświęcenia około 40 godzin na ukończenie. Jest to bardzo duża zmiana względem ostatnich produkcji, którym należało poświęcić ponad 100 godzin przed ujrzeniem napisów końcowych.

Kameralność tytułu może wynikać również z tego, że początkowo planowany był jako rozszerzenie fabularne do Assassin’s Creed Valhalla. Mirage zabierze nas 12 lat wstecz względem Valhalli. Akcja umiejscowiona została w Bagdadzie, gdzie będziemy mieli okazję poznać asasyńskie początki Basima. Premierę zaplanowano na 12 października na PC, PS4, PS5 oraz Xboksy One, Series S i X.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów430

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze