76
16.05.2024, 16:45Lektura na 4 minuty

Assassin’s Creed Shadows: Kontrowersje, wymóg połączenia z siecią oraz garść nowych informacji [AKTUALIZACJA]

Niespełna dobę po publikacji pierwszego zwiastuna sieć zalały nowe informacje na temat Assassin’s Creed Shadows.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Wczoraj opublikowano pierwszy zwiastun Assassin’s Creed Shadows, który potwierdził większość krążących od dłuższego czasu plotek na temat tytułu. W grze wcielimy się w dwójkę bohaterów – samuraja Yasuke oraz shinobi Naoe, a każdemu z nich będzie towarzyszył zupełnie inny styl rozgrywki. Ale na tym potwierdzone wiadomości o produkcji Ubisoftu się nie kończą…

Poznaliśmy oficjalne szczegóły na temat samej gry – akcja Shadows ma miejsce w okresie Azuchi-Momoyama, który przypada na lata 1573-1603. Jak to zwykle w Assassin’s Creedach bywa, w najnowszej odsłonie tradycyjnie spotkamy kilka postaci historycznych, takich jak m.in. Oda Nobunaga i Fujibayashi Nagato. Podtytuł gry ma znaczenie – Shadows powstało na nowej wersji silnika Anvil, w której zaimplementowano zaawansowany system oświetlenia – ten będzie miał znaczący wpływ na widoczność zarówno bohaterów, jak i wrogów. W grze będzie można się czołgać oraz wspinać za pomocą, budzącego skojarzenia z Assassin’s Creed Syndicate, przywiązanego do linki haka.

Wielki powrót zaliczą również (znane z Origins, Odyssey i Valhalli) systemy RPG – bohaterowie oraz poszczególne bronie otrzymają swoje oddzielne drzewka umiejętności, ale zebrany sprzęt, punkty doświadczenia i zasoby będą trafiały do wspólnej puli, do której będziemy mieli dostęp zarówno jako samuraj, jak i asasynka. Wielkość świata ma odpowiadać rozmiarami temu znanemu z Origins, a twórcy wzięli sobie do serca uwagi fanów dotyczące zbyt dużej liczby znaczników na mapie. Co odróżni Shadows od poprzedników, to m.in. implementacja pór roku, które wpłyną na zachowania przeciwników – zimą będą oni częściej gromadzili się np. przy ogniskach.

Według Ubisoftu Assassin’s Creed Shadows zaoferuje nieliniową kampanię, w której większość głównych zadań będzie można ukończyć jako Yasuke lub Naoe. Bohaterowie będą mieli również własne, specyficzne misje, w których wybór postaci nie będzie możliwy. Ponadto w grze będziemy zarządzać swoją kryjówką.


Czarny samuraj – kto to widział?

Na tym przegląd asasyńskich newsów się nie kończy – gracze nie byliby sobą gdyby nie zrobili dramy o wygląd głównego bohatera. Kolor skóry Yasuke obraził białych, czarnych i azjatyckich konserwatystów, którzy dali upust swojej złości w mediach społecznościowych. Dziś prawdziwych giereczek już nie ma, lewacki Ubisoft, kiedyś to było…


Assassin's Creed, które zostało osadzone Japonii, a mimo to nie wykorzystuje japońskiego męskiego protagonisty, to głupota. Wiemy, dlaczego Ubisoft sięgnął po Yasuke, i jest to irytujące. Tak samo głupie byłoby zdecydowanie się na białego bohatera w grze umiejscowionej w Afryce.


Użytkownik X-a

Kontrowersje wzbudziła również strona z preorderami, na której znajduje się informacja o tym, że fizyczne wydanie gry będzie wymagało połączenia z internetem podczas instalacji.


Dostępne wydania i zawartość edycji kolekcjonerskiej

10 czerwca odbędzie się Ubisoft Forward, a na nim najprawdopodobniej zobaczymy gameplay z Assassin’s Creed Shadows. Tytuł zadebiutuje 15 listopada na pecetach, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S oraz w abonamencie Ubisoft+, a zamówienia przedpremierowe można składać tutaj. Dostępna jest również wyceniona na ok. 1250 zł edycja kolekcjonerska, której zawartość możecie zobaczyć poniżej.

Zawartość poszczególnych edycji Assassin’s Creed Shadows:

 • Standard Edition (gra Assassin’s Creed Shadows, dodatkowe zadanie) – 289,90 zł;
 • Gold Edition (gra Assassin’s Creed Shadows, dodatkowe zadanie, przepustka sezonowa, dostęp do gry 3 dni przed premierą) – 439,90 zł;
 • Ultimate Edition (gra Assassin’s Creed Shadows, dodatkowe zadanie, przepustka sezonowa, dostęp do gry 3 dni przed premierą, elementy kosmetyczne, 5 punktów umiejętności, dodatkowy filtr w trybie fotograficznym) – 539,90 zł.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej:

 • Gra Assassin’s Creed Shadows w wersji Ultimate Edition;
 • Figurka przedstawiająca Yasuke i Naoe;
 • Steelbook;
 • 84-stronicowy artbook;
 • 2 litografie;
 • Rzeczywistych rozmiarów tsuba katany Naoe;
 • Mapa świata;
 • Wiszący zwój z Kredem.
7
zdjęć

Aktualizacja

Ubisoft odniósł się do kontrowersji związanych z wymaganym połączeniem z siecią. Tak jak pisałem dostęp do internetu będzie konieczny jedynie podczas instalacji gry – ukończenie całego Assassin’s Creed Shadows będzie możliwe offline.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów341

Obserwujących2

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze