19.07.2023, 13:30Lektura na 3 minuty
Wideo

Baldur's Gate 3 ma zapewnić 17 tysięcy wariantów zakończenia

Studio Larian dokłada kolejną cegiełkę do wielkości Baldur's Gate'a III. Będzie kilkanaście tysięcy wariantów zakończenia, choć wiele zapewne dość symbolicznych.


Patryk „Delighter” Żelazny

Baldur's Gate III w pełnej wersji zbliża się wielkimi krokami. Na początku lipca redakcyjna koleżanka Ranafe podzieliła się artykułem upamiętniającym jej podróż do Belgii, gdzie odbył się pokaz Larian Studios. To niemalże wisienka na torcie do tego, co już teraz wiemy o nadchodzącym, ogromnym RPG. Ale z pewnością developerzy mają schowane po rękawach ciekawe karty. Jedną, dotyczącą zakończeń gry, właśnie zdecydowali się ujawnić.

Będzie ich bowiem około 17 tysięcy wariantów. I tak, dobrze przeczytaliście – ani tutaj, ani w tytule nie nastąpiła pomyłka w tej liczbie, ale jest w niej zawarty pewien haczyk. Pewnie się domyślacie, że ta liczba jest ciut naciągnięta. No i częściowo macie rację. Informacjami podzielił się na YouTubie kanał Fextralife. 16-minutowy materiał porusza wiele kwestii dotyczących Baldur's Gate'a III i chyba wszystkie są tylko potwierdzeniem tego, z jak dużą grą mamy do czynienia. Zresztą, z samych przerywników filmowych można by zrobić serial.

Otóż dużo zależy od tego, jak zdefiniujecie naciągniętą liczbę. Po prostu trzeba mieć na uwadze, że nie jest tutaj mowa o 17 tysiącach całkowicie różnych zakończeń na poziomie fabularnym. Wiele z nich zapewne wynikać będzie chociażby z faktu, że końcówka gry uwzględni kilka(naście) zadań, których przebieg w pewnym stopniu zależy od nas i naszych decyzji – i na tej podstawie pojawią się różnice w zakończeniach. Do tego jestem przekonany, że mnóstwo z tych wariantów od innych będzie się jedynie różnić mało znaczącymi elementami. Ale nawet wziąwszy to wszystko pod uwagę, ta liczba wciąż robi wrażenie. Jeśli jednak chodzi o zakończenia faktycznie różniące się od siebie na poziomie fabularnym, to niestety Chrystal Ding, główna scenarzystka gry, nie potrafiła wskazać konkretnej liczby. Niemniej musi ich być sporo. Dodała za to, że nad zakończeniem pracowała aż 6 miesięcy.

Kwestia 17 tysięcy zakończeń została też niejako potwierdzona przez Michaela Douse'a, dyrektora wydawniczego w Larian Studios. Napisał zwykłe „o nie, odkryli liczbę 17 tysięcy”.

W załączonym filmie jest też więcej smaczków z Baldur's Gate'a III. Na przykład, według developerów w grze będzie na nas czekać od 60 do 80 godzin rozgrywki. I to na pojedynczym przejściu, a przecież to gra wręcz idealna, by przejść ją kilkukrotnie (co także jest poruszane na filmie). Znajdziecie tam także klasy, rasy, ich wpływ na rozgrywkę, interakcje z kompanami i wiele więcej.

Przypominam, że Baldur's Gate III wyjdzie z wczesnego dostępu 3 sierpnia tego roku. Przynajmniej na PC. Posiadacze PlayStation 5 z premierą muszą poczekać do 6 września 2023.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze