10
16.11.2023, 20:00Lektura na 2 minuty

Baldur’s Gate 3: Zapowiedziano wydanie fizyczne

Niestety nie ukaże się w tym roku, ale będzie dostępne na konsolach oraz pecetach.

Baldur’s Gate 2 miało wydanie w formie big boksa, jakie stało się jednym z moich ulubionych i nawet nie wiem dlaczego, bo nie wyróżniało się szczególnie na tle innych pudełek. Od razu uprzedzam, że przez ten sentyment pewnie patrzę bardziej przychylnym okiem na to, co zaprezentowało właśnie Larian Studios, ale jest to i tak nie byle co, bo fizyczne wydanie Baldur’s Gate’a 3.

Zestaw wyceniono na 80 euro, czyli około 350 zł. W stylizowanym na księgę pudełku, odwołującym się nieco do stylistyki fizycznych wydań poprzednich odsłon, znajdziemy soundtrack, zawarty na 3 płytach CD. Do tego dochodzi oczywiście mapa o wymiarach 600 x 180 mm oraz nieco większy (570 x 690 mm) plakat przedstawiający Łupieżcę Umysłów. Poza tym 32 naklejki z postaciami z gry i najbardziej ikonicznymi elementami D&D oraz 2 naszywki.

Teraz łyżeczka dziegciu: Baldur’s Gate 3 ukaże się na płytach na wszystkich platformach, ale grę znajdziemy na nich tylko w wydaniach konsolowych. Pecetowcy znajdą w pudełku kod, a na samych nośnikach fizycznych instalator, pozwalający pobrać tytuł z internetu. Na pocieszenie dodam, że wydanie fizyczne zawiera już bonusy wirtualne dostępne w edycji Deluxe, zatem Larian Studios znowu zaskakuje, oferując wersję fizyczną za cenę niewiele wyższą, niż cyfrowa.

Złożyć preorder można już teraz na stronie gry, ale na przesyłkę poczekacie do pierwszego kwartału przyszłego roku, bo właśnie wtedy planowana jest premiera fizycznego wydania Baldura. Jeśli jakimś cudem nie odczuwacie dziwnego przyciągania do tego zestawu, a jesteście posiadaczami konsol Microsoftu, to przypominam, że w grudniu poznamy datę wydania gry na Xboksach.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów961

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze