15.11.2023, 19:15Lektura na 1 minutę

Baldur's Gate 3 na Xboksie w grudniu. Datę poznamy na The Game Awards

Microsoft musi się bardzo starać, aby ukończyć z Larianem ten proces przed świętami.

Szybko i zwięźle: Baldurs' Gate 3 zostanie oficjalnie wydany w grudniu na konsole Xbox Series X i S. Datę premiery mamy poznać podczas The Game Awards. Tych samych, do których RPG otrzymał osiem nominacji!


Pomoc Phila Spencera

Przypomnijmy że port udało się załatwić dzięki rozmowie z samym Philem Spencerem, który zgodził się na wycięcie problematycznej funkcji podzielonego ekranu na słabszym Xboksie Series S. Najwyraźniej bardzo im zależy na premierze przed świętami. Larian Studios i tak chwali się, że dzięki wysiłkom inżynierów udało się bardzo ograniczyć apetyt gry na RAM i VRAM. Mogą na tym skorzystać wszyscy gracze. Ja i mój laptop niby tylko do pracy nie możemy się doczekać!

Przypomnijmy, że użytkownicy PlayStation mogą cieszyć się Baldur's Gate 3 już od września 2023. Posiadacze sprzętu Microsoftu spekulują jednak, że może dojść do niespodziewanej premiery w Game Passie.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze