4.04.2022, 07:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Bandai Namco chce współpracować z Brandonem Sandersonem

Wydawca Elden Ringa zdecydował się na miły gest wobec amerykańskiego pisarza fantasy, który chciał współpracować z FromSoftware.

Elden Ring do tego stopnia korzysta z wcześniej wypracowanej formuły FromSoftware, że przez wielu graczy jest po prostu nazywany Dark Souls 4. Nie można jednak zapominać, że ekipa Hidetaki Miyazakiego wprowadziła wiele elementów ułatwiających wkroczenie na Ziemie Pomiędzy nawet nieco mniej doświadczonym zmatowieńcom (dzięki czemu np. Ninho stwierdził, że ostatecznie Elden Ring nie jest taki trudny). Innym elementem, po którym spodziewaliśmy się większych zmian, była narracja współtworzona przez George'a R. R. Martina. Tutaj się aż tyle nie zmieniło, ale być może byłoby inaczej, gdyby FromSoftware zdecydowało się na współpracę z Brandonem Sandersonem.

Ten amerykański pisarz fantasy, dwukrotny laureat nagrody Hugo, odpowiadał m.in. za dokończenie cyklu "Koło czasu" po śmierci jego autora, Roberta Jordana. Ma też na koncie własne uniwersum Cosmere, w którym osadził m.in. cykle "Ostatnie Imperium" i "Archiwum Burzowego Światła". Jest też fanem gier komputerowych, w tym produkcji FromSoftware. Nic więc dziwnego, że zgłaszał Japończykom chęć współpracy i czuł się rozczarowany, gdy ostatecznie wybrano do niej autora "Gry o tron". Być może jednak nie wszystko stracone.

Sanderson pochwalił się na swoim streamie pokaźną paczką, jaką dostał od Bandai Namco. W ogromnym pudle znalazły się: mapa Ziemi Pomiędzy, peleryna, drewniany obraz Malenii, replikę miecza oraz specjalny list. Wszystkie gadżety zobaczycie w nagraniu poniżej (od 11:40):

Ciekawym wątkiem okazał się tajemniczy list. Sanderson nie zdecydował się go przeczytać na wizji, ale zdradził najważniejszą poruszoną w nim kwestię: Bandai Namco wyraziło chęć współpracy w przyszłości.


Tak naprawdę miałem już dla nich pewien pomysł. Muszę im go podesłać i zobaczyć, co o nim sądzą. Zawsze mam mnóstwo pomysłów. Gdybym kiedykolwiek miał szanse stworzyć grę w stylu soulsborne... Kiedyś zastanawiałem się, co bym wymyślił, gdybym mógł stworzyć historię osadzoną w świecie Magic: The Gathering. Spędziłem nad nią cztery lata, a gdy właściciele tej marki zgłosili się do mnie z propozycją, ja już ją miałem gotową. W taki sam sposób zastanawiałem się na grą typu soulsborne. Oczywiście nie do mnie będzie należała ostateczna decyzja.


Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów788

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane