4
12.04.2022, 07:45Lektura na 2 minuty

Battlefield 2042: Liczba graczy na Steamie spadła poniżej 1000

Najnowsza produkcja Dice zaryła twarzą w muł i nieustannie zatapia się w nim coraz bardziej.

Czy 2500 graczy to dużo? Cóż, to zależy, choć patrząc na budżet, jakim dysponuje Dice i dodając fakt, że nie minęło pół roku od premiery... wynik jest tragiczny. A tak wyglądają teraz realia Battlefielda 2042 i to w szczycie – średnia liczba grających osób wynosi około 1500. Cóż, tytuł okazał się klapą i ponoć również nauczką dla twórców, którzy – miejmy nadzieję – wyciągnęli wnioski. Jeśli nie graliście i wciąż zastanawiacie się, co z najnowszym Battlefieldem jest nie tak, świetnie wypunktował to Krigor w swojej recenzji.

No dobra, a co z tymi graczami? No niestety, jak wspomniałem wyżej, produkcja EA zaryła twarzą w muł, bo inaczej nie da się tego nazwać i zapada się coraz głębiej. Premiera miała miejsce niespełna 6 miesięcy temu, a w niektórych momentach liczba graczy nie sięga nawet 1000. W momencie premiery było ich 105 tysięcy... i od tamtej pory średnia liczba wciąż spada.

Jeśli zastanawiacie się, jak w takim razie wygląda sytuacja z poprzednimi odsłonami serii, to na przykład „piątka”, która i tak zebrała dość mieszane opinie (3/10 z ocen użytkowników na Metacriticu), dziennie potrafi przyciągnąć do siebie 20 tysięcy osób (a średnio 10 tysięcy) – również na Steamie, dla jasności. Dla jeszcze innego porównania: liczba graczy w najnowszego Battlefielda jest niemal taka sama, jak w przypadku „czwórki”... gry z 2013 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze