14.04.2022, 07:30Lektura na 2 minuty

Battlefield 2042 otrzyma w przyszłym tygodniu ponad 400 poprawek

Potężny patch do Battlefielda 2042 może być ostatnią szansą dla gry Dice. Ale czy gracze dadzą się jeszcze udobruchać?


Jakub „rajmund” Gańko

Jak wielką porażką dla studia Dice była ostatnia odsłona Battlefielda? Mogliśmy się tego domyślać już z recenzji Krigora. Albo czytając, jak sami twórcy posypują głowę popiołem i obiecują poprawę. Chociaż chyba najlepszym jej wyznacznikiem było osiągnięcie liczby graczy na Steamie poniżej 1000. Cóż, sytuacja jest ewidentnie kryzysowa i trzeba działać jak najszybciej.

Dice doskonale zdaje sobie z tego sprawę i już w przyszłym tygodniu ma opublikować potężną aktualizację Battlefielda 2042 oznaczoną cyfrą 4.0. Szczegółowego wykazu zmian jeszcze nie znamy, ale Kevin Johnson, community manager studia, uchylił rąbka tajemnicy na swoim Twitterze, zapowiadając obszerny pakiet ponad 400 poprawek.

I tak specjaliści Rao i Paik mają doczekać się odświeżenia umiejętności, a pas z granatami Sundance zostanie usprawniony pod kątem korzystania z granatów przeciwpancernych w zwarciu. Wstążki będą prostsze do zdobycia w niektórych trybach, a punkty doświadczenia zostały zbalansowane w taki sposób, by premiować drużynową współpracę.

Aktualizacja ma usprawnić także walkę przy użyciu pojazdów, w tym zbalansować ich pojedynki z piechotą. Do tego graczy czeka gruntownie przemodelowany system modyfikacji uzbrojenia (każdy wybór ma być unikatowy i odgrywać rolę w rozgrywce), a także mnóstwo pomniejszych usprawnień i poprawek.

Pozostaje pytanie, czy tyle wystarczy, by na nowo przyciągnąć graczy do Battlefielda 2042. Bo jak na razie zdecydowanie wolą grać w starsze odsłony serii.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane