13.02.2024, 12:00Lektura na 1 minutę

Bloober Team tworzy nową markę Broken Mirror Games

Nowy brand studia Bloober Team ma rozpocząć działalność już niedługo.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Broken Mirror Games to nowa marka, która ma funkcjonować w ramach spółki Bloober Team. Partnerzy i inwestorzy zapoznają się ze szczegółami przy okazji prezentacji na konferencji DICE w Las Vegas pomiędzy 13 a 15 lutego. 

Broken Mirror Games ma zajmować się produkcją i wydawaniem gier na zasadzie second party. Oznacza to działania realizowane we współpracy z Blooberem i innymi podmiotami zewnętrznymi. 

Jednocześnie Bloober Team otrzymał dotację z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki w wysokości prawie 1 200 000 złotych. Jak podaje Strefa Inwestorów, środki te zostaną przekazane na rozwój firmy na rynkach zagranicznych. 

Bloober Team ma przed sobą pracowity okres. Niedawno w serwisie Skillshot pojawiło się kilka ogłoszeń na stanowiska seniorskie (Lead Writer czy Lead Combat Designer), co może sugerować poszerzenie zespołu do pomocy przy remake’u Silent Hilla 2 lub zaawansowany etap produkcji nowego tytułu polskiej firmy. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów315

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze