16.05.2024, 09:30Lektura na 2 minuty

BreachForums zostało (ponownie) zamknięte przez FBI

Amerykańska agencja oraz organy ścigania z innych państw zablokowały niesławne forum, na którym prowadzono sprzedaż skradzionych danych.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Wedle informacji wyświetlanej przy próbie wejścia na BreachForums, forum zostało przejęte przez FBI. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy miało to miejsce. Ubiegłoroczna blokada, poprzedzona aresztowaniem ówczesnego administratora strony, skończyła się fiaskiem, a witryna powróciła do życia. Jak się jednak okazało – nie na długo.


FBI znowu w akcji

Po wydarzeniach z czerwca z 2023 r. BreachForums zostało przejęte przez osobę kryjącą się za pseudonimem Baphomet. Podjęła ona wszelkie środki mające na celu nie dopuścić do ponownej blokady witryny, wliczając w to regularne zmiany domeny witryny, jednakże starania te spełzły na niczym, a forum, niespełna rok po swojej śmierci i zmartwychwstaniu, ponownie zostało posłane do piachu.

Co ciekawe, przejęta została nie tylka strona BreachForums, ale także należący do niej kanał na Telegramie oraz ten będący własnością wspomnianego już Baphometa, który od pewnego czasu zajmował się forum.

Źródło: https://techcrunch.com/2024/05/15/fbi-seizes-hacking-forum-breachforums-again/

Na uruchomionej przez FBI w ramach opisywanej akcji stronie możemy przeczytać, że „od czerwca 2023 r. do maja 2024 r. BreachForums (hostowane pod adresem breachforums.st/.cx/.is/.vc i prowadzone przez ShinyHunters) działało jako rynek dla cyberprzestępców w celu kupna, sprzedaży i handlu kontrabandą, w tym skradzionymi urządzeniami dostępowymi, środkami identyfikacji, narzędziami hakerskimi, naruszonymi bazami danych i innymi nielegalnymi usługami”.

Nie jest jasne, jaki los spotkał obecnych administratorów BreachForums. W sieci nie brakuje spekulacji, że Baphomet został aresztowany przez FBI i to właśnie w ten sposób agencja uzyskała dostęp zarówno do witryny, jak i kanałów na Telegramie. Informacja ta jednak nie została potwierdzona, a zarówno osoby odpowiedzialne za forum, jak i przedstawiciele FBI, wstrzymały się od wydania oświadczenia w niniejszej kwestii.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów946

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze