1
24.08.2023, 08:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Broken Sword dostanie kolejny remaster i kontynuację

Fani słynnej serii Broken Sword, czyli przygodówek brytyjskiego studia Revolution Software, mają aż dwa powody do radości.

Miłośnik klasycznych przygodówek, który nie słyszał o Broken Sword, to jak kinoman nie mający pojęcia o Indianie Jonesie. Przygody George'a Stobbarta z miejsca podbiły serca graczy: pierwsza odsłona serii z 1996 roku sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i zapoczątkowała cały cykl kojarzony z Revolution Software, którego ostatnią część stanowi The Serpent's Curse z 2014 roku. Ponadto „jedynka”, o podtytule The Shadow of the Templars, została przeniesiona w kolejnych latach na platformy mobilne, a także doczekała się odświeżonego wydania The Director's Cut.

Teraz zostanie odkurzona raz jeszcze: na początek 2024 roku zapowiedziano Broken Sword - Shadow of the Templars: Reforged (ten podtytuł nie kojarzy się zbyt dobrze...). Remaster ma zaoferować grafikę w 4K i zawitać na pecety, konsole oraz platformy mobilne


Ta gra została zaprojektowana w taki sposób, by ulepszyć wszystko, co kochają fani, nie tracąc przy tym najważniejszego uroku, który uczynił tę grę stałym klasykiem ponad ćwierć wieku temu. Reforged będzie czymś znacznie więcej niż odwołaniem do nostalgii dotychczasowych fanów. To także szansa dla świeżaków, by doświadczyli pierwszej odsłony serii w soczystej oprawie graficznej, jaką mogą zaoferować współczesne sprzęty.


Revolution Software

Jednocześnie Revolution Software zapowiedziało, że nieodległa premiera Shadow of the Templars: Reforged ma być zaledwie wprowadzeniem przed zupełnie nową odsłoną serii...


Broken Sword 6: Parzival's Stone zapowiedziane

Nowa przygoda George'a i Nico ma obfitować w intrygę powiązaną z nazistami, brutalnymi historiami o średniowieczu i fizyką kwantową. Twórcy uspokajają, że będzie można się w nią zagłębić bez najmniejszej znajomości poprzednich gier. Parzival's Stone ukaże się na pecetach, konsolach i platformach mobilnych, a jedną z jego głównych atrakcji ma być piękna, dwuwymiarowa oprawa graficzna.

Spójrzcie zresztą sami na materiał z wczesnej wersji (w drugiej części znalazło się w nim także miejsce dla Shadow of the Templars: Reforged):

Niestety nie znamy nawet przybliżonej daty premiery „szóstki”, więc spokojnie można założyć, że jeszcze trochę na nią poczekamy.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1886

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze