1
26.09.2022, 10:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Call of Duty: Modern Warfare 2 – Otwarta beta cieszy się zainteresowaniem graczy i cheaterów

Activision ma powody do radości i wręcz przeciwnie: beta Call of Duty: Modern Warfare II jest pełna graczy, ale także cheaterów.

Od soboty do dzisiaj (tj. poniedziałku) każdy, kto posiada między innymi komputer osobisty, może za darmo i prawie bez przeszkód cieszyć się otwartą betą w Call of Duty: Modern Warfare II. Nie jest to dla nikogo zaskoczenie, bo informacje pojawiały się już wcześniej. I na szczęście podczas betatestów Activision nie wymagało od nas podawania numeru telefonów, jak to ma mieć miejsce najpewniej po premierze. No właśnie: tylko czy na szczęście? Z jednej strony tak, ale z drugiej niekoniecznie. Nie wyprzedzajmy jednak faktów i zacznijmy od dobrej wiadomości.


Duże zainteresowanie...

Beta testy najnowszego Call of Duty cieszą się niemałą popularnością, a szczyt popularności na samym Steamie sięgnął prawie 170 tysięcy graczy jednocześnie (według SteamDB). W tej kwestii Activision raczej powinno się cieszyć ze swojej decyzji o powrocie serii na Steama. Gorzej już z samymi opiniami, których zebrało się 23,5 tysiąca. Na ten moment wszystkie recenzje są mieszane, w tym dość często można znaleźć narzekania na kosmiczną wręcz cenę, bo developerzy chcą za najnowszego CoD-a 350 złociszy.

Nie tylko w cenie jest problem, sama gra też nie działa idealnie. Niektórzy gracze narzekają na klatkowanie, crashe, a nawet kłopoty z uruchomieniem gry. Sam nie byłem w stanie zagrać w tryb dla 64 graczy, bo czekał mnie tam jedynie czarny ekran i powrót do menu po około minucie.


...również wśród cheaterów

Niestety mam też inną złą wiadomość. Pomimo szczerych chęci Activision odnośnie do zabezpieczenia swoich gier, te od dawna są pełne cheaterów, z czego Vanguard i Warzone w tej dziedzinie chyba królują. Modern Warfare II nie miało jeszcze swojej premiery, ale już można tam spotkać agentów z x-rayem w oczach – i pewnie nie tylko.

Oczywiście taka sytuacja wymusiła na Infinity Ward szybką reakcję – choć cheaterzy byli w tej kwestii lepsi. Developerzy już zapowiedzieli rozpoczęcie walk z nieuczciwymi graczami, jeszcze w trakcie rozgrywek w ramach bety.

Wciąż możecie zagrać w otwartą betę, ale czas kończy się dzisiaj. Jeśli korzystacie z PC, możecie grę pobrać ze Steama.

Przypominam, że Call of Duty: Modern Warfare II zadebiutuje w pełnej wersji 28 października na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X/S.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów756

Obserwujących6
Brak okładki
Call of Duty: Modern Warfare II
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
-
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Call of Duty: Modern Warfare II

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane