29.01.2024, 17:00Lektura na 2 minuty

Call of Duty: W sieci pojawiły się fragmenty rozgrywki anulowanej odsłony, którą tworzył Neversoft

Twórcy serii Tony Hawk’s Pro Skater pracowali nad futurystyczną częścią Call of Duty, przypominającą Infinite Warfare. Niestety projekt Neversoftu został anulowany.

Ostatnio dowiedzieliśmy się sporo o zakulisowych sprawach i anulowanych projektach związanych z serią Call of Duty. Tym razem na platformie X (Twitter) pojawiły się fragmenty rozgrywki z tworzonej przez Neversoft odsłony. Wchłonięte przez Activision studio pracowało nad futurystyczną częścią serii, która przypominała nieco Call of Duty: Infinite Warfare.

Projekt nosił nazwę NX1 i ostatecznie miał zadebiutować jako Call of Duty: Future Warfare. Z ukazanej rozgrywki możemy wywnioskować, że był na dość zaawansowanym etapie produkcji. Wrzucona na Twittera misja ma miejsce na księżycu, a niektóre wymiany ognia odbywają się w niskiej grawitacji. Do opublikowanych fragmentów odniósł się Brian Bright, który pracował w Neversofcie nad projektem NX1.


Neversoft odszedł od Guitar Hero, aby stworzyć futurystycznego CoD-a. Ta misja odbywała się na księżycu, obejmowała kilka eksperymentów z niską grawitacją i tak naprawdę chodziło o to, aby zespół nauczył się silnika.


Decyzja o anulowaniu NX1 nie musiała oczywiście oznaczać, że żaden z elementów projektu nie przedostał się do innych części serii. Misja na księżycu może do pewnego stopnia budzić skojarzenia z Call of Duty: Ghosts albo ze wspomnianym Infinite Warfare. Jak jednak wiemy, Neversoft zostało ostatecznie połączone w 2014 roku z Infinity Ward, a Future Warfare nie ujrzało światła dziennego, aż do dziś.

Poniżej możecie zobaczyć dłuższy fragment misji na księżycu.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów145

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze