3
29.04.2024, 08:30Lektura na 1 minutę

Capcom z „korzystnymi" zmianami w prognozach zarobków. Wszystkiemu winna Dragon's Dogma 2

Pomimo wypuszczenia gry na kilka dni przed zakończeniem roku podatkowego, Dragon’s Dogma 2 wywołała pozytywny impuls w szeregach Capcomu.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Żadna duża premiera w ostatnich latach nie może obejść się bez kontrowersji. Nie inaczej było w przypadku Dragon’s Dogmy 2. Te jednak mają swój korzystny aspekt – o grze mówi się więcej, a szybkie uporanie się z problemami może napędzić sprzedaż. Może Capcom tych błędów nie naprawił, jednak nie przeszkodziło to korporacji ogłosić wyniki sprzedażowe, które mają być rewelacyjne. Te zmusiły jednak studio do zmiany swoich planów.

Japończycy ogłosili zmiany w swoich prognozach zarobkowych na rok podatkowy 2023, który zakończył się ostatniego dnia marca. Wcześniej przewidywania opiewały na ok. 892 milionów dolarów. Głównym składnikiem tego wyniku była wtedy sprzedaż Street FIghtera 6. Po sukcesie Dragon’s Dogmy 2 kwotę tę zmieniono na 971 milionów dolarów. Co w tej zmianie niezwykłego? Być może fakt, że grę wydano na nieco ponad dziesięć dni przed zakończeniem roku podatkowego. Pełna dokumentacja z Capcomu ujrzy światło dzienne 9 maja.

W Dragon’s Dogmę 2 zagracie na PC, PS5 oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów423

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze